| SweetChildOAxls a întrebat:

TPU! Am tot inceput conversatii pe facebook cu un baiat si totul este bine, vorbim o ora sau chiar doua despre lucruri care ne plac amandurora, dar daca nu incep eu conversatia, el nu o face.

Am incercat sa obtin o conversatie fata in fata cu el, dar el spune ca nu vede nicio diferenta intre conversatiile pe facebook si cele din realitate, fata in fata, si nu sunt sigura daca spune asta din cauza ca e timid si introvertit (e si zodia rac, daca ajuta, iar eu sunt pesti), sau din cauza ca nu ma place deloc.

Exista o posibilitate foarte mare ca el sa creada ca vorbesc cu el doar atunci cand am nevoie sa aflu ceva, dar asta doar pentru ca nu stie cat de mult ma chinui eu sa gasesc un subiect de discutie cu el, pe care apoi sa-l folosesc.

De asemenea, i-a spus altcuiva ca nu isi doreste o prietena.

Cum il determin sa inceapa si el o conversatie? Am vreo sansa?

P.S. Avem doar 16 ani happy

2 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cred ca e timid, altfel nu ar sta de vorba ore cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodiile nu conteaza.
Faptul ca e timid nu e o scuza. Si eu sunt timid si cu toate astea cand imi pasa de cineva vorbesc cu acea persoana fata in fata chiar daca mi-e greu si habar nu am ce sa zic.
Daca a spus ca nu isi doreste o prietena poate ca asa e, astfel se explica si de ce nu vrea sa vorbeasca fata-n fata cu tine si de ce nu incepe el o conversatie pe Facebook.