| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU:*am un prieten cu care sunt de un an si ceva, de cand l-am cunoscut ma duc in fiecare zi la o terasa cu prieteni pentru a bea un suc,pana aici totul e bine, dar de cateva luni am observat un tip,care ma privea insistent,apoi l-am privit si eu,ne-am intalnit pe strada era in spatele meu dar nu am stiu,si intr-o fractiune de secunda am intors capul si era el, acum cateva zile mi-a dat add pe facebook nu stiu cum ma gasit si ce a facut,dar s-a intamplat,partea proasta e ca am inceput sa vb,il plac, mam atasat de el oarecum si ma tot ruga sa-l sun, pff pana la urma l-am sunat cu nr privat si stam de vb cate 3 ore, am vb cu el i-am zis ca nu e bine ce se intampla deoarece si el are o iubita de 2 ani si ceva, si el mi-a spus ca stie ca nu e bine,si totodata mi-a spus ca de cand m-a vazut i-am placut,apoi cand am inceput sa vb pe mess si mai mult,apoi la tel, si mai mult, mi-a spus in fata ca i sa "pus pata", zicea ca avem 3 variante: ori ca fiecare sa ramana cu pereche lui, ori sa numai vb deloc dar va fi foarte greu deoarece am incercat si nu ne puteam abtine, ori..sa fim impreuna,nu stiu ce sa fac nu vreau sa renunt la baiatul cu care sunt pentru o chestie de genul, el este capricorn iar eu rachee hee va rog, ajutati-ma cu ceva sfaturi, multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Stii poate destinu v-o adus impreunawinking.
Eu zic ca poate merita sa incerci fiindca daca continui tot asa nu o sa fie bine pentru nimeni, mai bine incerci dar fara sa ai regrete pe urma asta daca chiar iti place asa de mult de el, daca il placi numai poti fii cu cel de acum fiindca ii ca si cum l-ai insela ceea ce ii naspa din moment ce inca mai tii la el, eu zic sa incerci cine stie poate ii the one, daca nu viata merge mai departe.tongue

| Ea12345 a răspuns:

In momentul in care iubesti cu adevarat pe cineva, nu te poti indragosti de alta persoana. Asta merge la amandoi, deci e clar ca ceva in relatia de cuplu a fiecaruia scartaia ceva. Eu zic sa te lasi purtata de val, fa cum iti spune inima. Daca tu crezi ca va merge si vei fi fericita asa, fa-o. Daca nu, ramai cu iubitul tau, dar doar daca stii sigur ca nu o sa regreti.

| neutrino a răspuns:

In curand ai sa mai bifezi o relatie. Experienta sa fie!

| Alexutza25 a răspuns:

Să fim sinceri,dacă chiar mai ţineai la prietenul tău nu vorbeai cu altul. Mi se par aiurea fazele astea,mă rog eu nu vă înţeleg. Ţi-aş zice să te hotărăşti cât mai repede, fiindcă vă puneţi iubiţii într-o situaţie nasoală. Şi gândeşte-te foarte bine, cu iubitul tău ai o relaţie îndenlungată, iar cu băiatul ăsta simţi doar o atracţie, care poate peste o lună două dispare...

| vreausaintreb a răspuns:

Eu cred ca nu mai simti nimic pentru actualul si de aceea ai si acceptat sa vb cu cel nou pe mess, la tel. acum totul depinde de tine, de sentimentele tale, sper sa nu faci ceva ce o sa regreti mai tarziu. bafta!

| AnaaTeIubbeste a răspuns:

Aici depinde de tine! Alegi sa iti lasi prietenul cu care esti impreuna de un an si ceva pentru un baiat pe care nu il cunosti prea bine si deja il placi? Daca renunti la actualul si o sa fi cu acel baiat de care iti place, e posibil sa regreti mai tarziu, poate se va schimba sau poate nu? Se poate ivi si o cearta intre tine si prietena lui...cine stiewinking e alegerea ta ce vrei sa faci dar parerea mea ar fi sa ramai cu actualul si sa incerci sa il uiti pe baiatul acesta. Bafta!:*:*