| Pastiluţă a întrebat:

Aş avea o întrebare :d.
Pe 1 Aprilie eu şi prietenul meu sărbătorim 4 luni. ( 1 APRILIE! ZIUA PĂCĂLELILOR! rolling on the floor ) Şi m-am gândit ceva vreme. să îi fac o farsă. Însă nu ştiu ce
Dacă ştie cine vreo farsă destul de bună ajutaţi-mă vă rog. love struck

P. S: Să nu-l sperii prea tare :d
Mulţumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| AlePinkObssesion a răspuns:

Pune pe cineva sa il sune si sa ii spuna cu vocea tremurand ca ai fost calcata de o masina, ca esti la spital si nu se stie daca mai traiesti laughing) dmn fere :-s
iti spun din propia experienta a iesit totul bine... la mine deja innebunise s-a pus pe plans s-a speriat dar apoi ne.am amuzat toti laughing :*
bafta :X
fundabatting eyelashes?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Felicitari, la farse nu ma prea pricep dar si eu pe 1 aprilie implinesc 20 de ani.

| shtephie a răspuns:

Fa-i o mica farsa... facandu-ti alt id si dandu'te drept alta fata...si vrajeste-l nitel sa vezi daca va cadea "tentatiei ". Sper ca nu! Mult succes!

| dan_2834 a răspuns:

Stai de vorba cu el, u fiind mai serioasa.Ii spui ca vrei sa vorbesti ceva neaparat cu el.Il faci sa se ingrijoreze. apoi ii spui ca vrei sa nu se supere sau ca iti pare rau,dar asta e adevarul chestii din astea,apoi devii mai serioasa si ii spui ca ai pe altcineva, ca nu vrei sa mai vb cu el, ca vrei sa va despartiti si ca l-ai inselat.Il lasi asa ceva timp si apoi ii spui ca a fost o pacaleala de 1 aprilie si il iei in brate si il pupi. sper sa meargahappy

| Carmen a răspuns:

Sincer,i-ai dat funda la cel mai prost raspuns! cum sa glumesti cu asa ceva?!

| Debb a răspuns:

Spune-i: "Nu mai merge intre noi. S-a insisteat prea mult pe relatia asta. Eu mi-am dat seama ca tin la altcineva. Vreau sa ne despartim. " si suna-l dupa si spune-i ca a fost o farsa. :

| Pastiluţă explică:

Ţin să menţionez. că, mi-a greşit cu multe lucruri ( l-am iertat ) însă merită şi el o sperietură bună! ---- ''P.S: Să nu-l sperii prea tare :d '' --- îţi dai seama şi tu că nu-mi doresc să-l văd în spitalwinking Şi nu o să se ajungă la asta

| Piiink a răspuns:

Poii du-te la prietenul tau si spune-i ca esti gravida cu altul [de exemplu roaga un prieten sa te ajute rolling on the floor)] sa vezi ce fata o sa faca laughing))

Berbec: Merge orice farsă de tip surpriză. De exemplu un coleg ascuns în dulapul lui, în tomberon sau în tonomatul de cafea… Sau un animăluţ care să-i sară afară din sertar sau din geantă, pe care să-l primească pe urmă cadou…

Taur: Încearcă farse cu mâncare. O mămăligă frumos ornată cu nutela si frişcă spray care să treacă drept tort de ciocolată pe care să-l primească cel care câştigă la cine ştie ce joc. Evident, îl lăsaţi pe el să câştige…

Gemeni: Îi creezi cu uşurinţă o senzaţie de absurd dacă îi scoateţi din priză telefonul de pe birou, îi răspundeţi în dodoii la mailuri sau vă vorbiţi între voi şi, de fiecare dată când vi se adresează, îi răspuneţi cu: „Pardon? Nu te înţeleg!"

Rac: Cele mai eficiente farse ar trebui să le conţină pe mama, soţia, sora sau iubita lui. Altfel sunt doar parţial eficiente. Sau vă puteţi purta cu el ca şi cum nu l-aţi cunoaşte, întâmpinându-l toţi cu „Bună ziua, cu ce vă putem ajuta?"

Leu: Când el sau ea ia cuvântul în şedinţă. Toată lumea, ca la comandă să-şi scoată din buzunar şi să-şi pună ochelari de soare, cu o maximă seriozitate. Dacă se miră, daţi-i replica: „Ne orbeşte discursul tău strălucit!"

Fecioară: Vorbeşte cu mai mulţi colegi să împrumutaţi de la el sume mici de bani, un leu, doi, cinci, pentru tonomatul de cafea sau pentru ziar, într-un interval scurt de timp. De exemplu când se ridică să meargă la masă. Dacă îşi păstrează calmul, măriţi suma!

Balanţă: Una dintre colege să-i scrie un mail de amor, alta să-i strecoare un bileţel cu „Vino la mine diseară", a treia să-i facă avansuri direct… E greu de copleşit cu flirturile o Balanţă, dar dacă vă uniţi forţele… poate reuşiţi!

Scorpion: Prelucraţi în Photoshop poze sexy de pe internet, punându-le chipul lui/ei. Cheamă-l apoi, în mod discret la calculatorul tău şi arată-i-le, iar dacă prostestează că nu e el/ea, spune-i că înţelegi, nu e nevoie să-ţi explice…

Săgetător: Spuneţi-i că firma urmează să deschidă o filiară în Filipine, Zimbabwe sau Insulele Maldive, şi e pe lista de transferaţi. Dacă e prea gogonată, dă-i vestea că a primit premiul de angajatul lunii care constă într-o călătorie în aceleaşi locaţii.

Capricorn: Decorează-i biroul înainte ca el sau ea să ajungă acolo, într-un mod frivol pe care Capricornii îl detestă: cu ghirlande colorate de hârtie, cu animăluţe din pluş sau inimioare roşii pe care scrie „Te iubesc". Cu cât mai multe, cu atât mai bine!

Vărsător: Vorbeşte cu cineva de la IT să-i defecteze calculatorul, să-i schimbe parola sau să-i dea eroare la cele mai neînsemnate operaţiuni. De asemenea ar merita scoase din priză şi xeroxul, imprimanta şi celelalte gadgeturi.

Peşti: Încearcă o farsă acvatică, ceva care implică apă. Abia îi vei da ocazia să plece de la serviciu ca să se schimbe. Dacă nu, inventează un Sfânt sau o sărbătoare religioasă nouă care presupune nelucrare şi trimte-l acasă!

Sursa: Farse de 1 Aprilie pentru fiecare zodie : Astro Fun : Unica
[depinde de zodia prietenului tau ]
funda puppy dog eyes?

| shaoboy a răspuns:

Nu ca te desparti, te-a calcat masina, etc
cumpara un vibrator si sa il gaseasca prin pat vibrand si dupa aia sa vina o baba si sal ia sau ceva de genu sau sa ii lipesti magneti de farfurie si tu sub masa saii tragi farfuria

| IиоcзитKid a răspuns:

Doamne! doar nu vrem sa'l punem in sperieti pe bietul baiat!

daca vrei sa'i faci o farsa fa'i una care sa nu fie de prost gust! cum ar fi ca te'a calcat masina sau chestii dintrastea!

eu zic sa'i spui ca te despartsi de el... si apoi sa ii spui adv [ca a fost o farsa] sau nu stiu...

| andreea32 a răspuns:

Ce ar fi sa te duci la el si sa ii spui ca te`ai saturat, ca nu mai vrei nimic altceva decat... dupa nu mai zii nimic, potzin si apoi spune`i.(stiu si eu)...sa ramai cu el pentru mult timp, dpa vz uh, un saruth ceva,laughinggasestii uh mai departelaughing