| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o intrebare.Ce parere aveti in legatura cu diferenta in ceea ce priveste varsta. Vorbesc cu un baiat cu 9 ani mai mare si e genul de persoana mai timida.Am iesit de 3 ori cu el, dar sincer nu stiu ce sa fac avand in vedere ca am 19 ani. Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| eevvaa a răspuns:

Eu cred ca este ok, nu ar fi o diferenta asa de mare intre voi, mai ales ca va placeti.Nu este neaparat sa te afunzi cu totul in aceasta relatie dar de ce sa nu incerci?!

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

La varsta ta e OK. O sa te domine un pic prin experienta de viata si prin cultura si iti va fi mai greu sa il educi asa cum il vrei tu, dar nu e un capat de lume. Sa-l stapanesti cu placere!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru SkyPilot):

Timiditatea vine din lipsa experientei. cred ca ii vas fi usor ei sa il modeleze

| SkyPilot a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Timiditatea poate avea mai multe cauze. Este adevarat ca lipsa de experienta este cea mai probabila.

| cristimihailov a răspuns:

Daca iesi cu unul mai mare cu 10 ani ca tine, atunci vei pierde prezentul dar vei castiga viitorul.

Daca iesi cu unul cam de aceeasi varsta cu tine, o sa traiesti prezentul si o sa ai viitorul incert.

Ala mai mare in general este mai stabil si stie mai clar ce vrea.

Ala de aceeasi varsta este la fel de nehotarat ca si tine.

Depinde de tine daca vrei sa traiesti prezentul sau sa traiesti viitorul.

| Anda31 a răspuns (pentru cristimihailov):

Ai dreptate, multumesc mult de tot pentru sfat.

| Alcyon a răspuns:

La 19 ani esti destul de maricica, sa iei decizii singura. Cunoaste-l mai bine si vezi ce fel de om e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Colectioneaza toate cartile si filmele care vrei sa le vezi la batranete ca ultimii 20 de ani di viata o sa ii duci singura ca ala crapa mult inaintea ta laughing. in rest, toate cele bune

| Sirlegooo a răspuns:

E ok de okwinking succes si ai grijawinking