| anonim_4396 a întrebat:

straight face as avea si eu o mica problema si sper sa ma puteti ajuta cu ceva sfaturi. E posibil sa fiu putin paranoica dar nu de mult mi-am inceput viata sexuala, iar ultima data cand am avut contact sexual a fost neprotejat la insistentele lui deoarece era dupa ciclul menstrual. Asta a fost acum aproximativ 1 luna, iar menstruatia trebuia sa'mi vina pe 30 a lunii si a intarziat cu o zii si nu vad am nici un simtom ca ar veni... E posibil sa fie o sarcina sau sunt eu exagerat de paranoica, deoarece, nu am avut absolut nici un simptom? Merci!

2 răspunsuri:
| madutza90 a răspuns:

Daca e trecut de 2 saptamani de cand ai avut contactul sexual fa-ti un test de sarcina, ca nu strica...chiar daca nu ai nici un simptom.sa fii sigura si sa stii ce ai de facut.multa bafta si La Multi Ani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu de ce accepti ceva la insistentele lui? Atat timp cat tu nu te simti bine, confortabil de ce o faci doar pentru ca vrea el? Sexul e ceva care ar trebui sa va aduca amandurora relaxare, dar in situatia ta el se simte bine, iar tu stai si joci la 6 din 49 daca ramai sau nu insarcinata. Ti se pare corect? Sanse sa ramai sunt minime, dar totusi sunt si trebuie sa le iei in calcul. Acum daca scapi basma curata, tura viitoare propune-i prietenului tau sa alegeti o metoda de contraceptie daca nu va opriti aicihappy Nu pierzi nimic altceva decat un tip interesat de placerile lui.