| Miii a întrebat:

sad. As avea si eu o problema!sigh
Am fost cu un baiat 1 luna. si ne-a despartit diriga mea. din cauza ca l-a confundat si nu stiu ce.[stiu, multi mi-au spus "ce treaba are ea"]. infn. nu mai suntem impreuna de 2 luni... si eu inca mai tin la el.
Dupa ce ne-am despartit, i-a spus prietenei mele ca el tinea la mine.si ea l-a intrebat daca mai este vreo sansa de impacare. el i-a spus ca da,... dar problema e alta.
a fost o perioada cand vorbeam doar ca intre prieteni. dar acum. nu mai vorbim deloc. adica, daca as avea vreun subiect de vorba sa vorbim, el imi raspunde. dar totusii.[eu nu l-am bagat niciodata in seama, l-am lasat pe el sa ma bage in seama. si asa a fostwinking].
Cand eu am sportu, cateodata vine la ora noastra de sport si joaca volei. eu nu ma uit la el deloc.mai zilele trecute o colega imi spune "Fata!, cand avem noi sportu si X vine la sala, el se uita la tine".
Eu il tratez cu indiferenta. dar cateodata chiar nu stiu ce sa mai fac... vreau sa ii arat ca nu imi pasa, chiar daca tin la el mult.si era vorba sa ne impacam in vara. dar cateodata am impresia ca nu va mai fi nimic.
Spuneti-mi si mie de ce credeti ca face asta? adicanu ma mai baga in seama... si totusi colegii mi-ai spus ca se uita la mine.
Credeti ca mai tine la mine. sau?sad

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Este evident ca mai tine la tine. O eventuala relatie de prietenie dupa ce a fost iubire e cam dificila,pentru ca nu reusesti sa ii vorbesti deschis stiind ceea ce a fost intre voi.Oricum eu nu inteleg o chestie. Daca tu tii mult la el, de ce nu lasi din orgoliul tau de fata si incerci sa ai o discutie pe tema asta cu el? Adica e cam aiurea treaba.El se uita la tine, tu il ignori dar tii la el.Mi se pare timp pierdut. Daca tii la el si nu esti inca sigura daca el mai simte ceva pentru tine de ce nu vb cu el? O relatie functioneaza numai daca exista un dialog deschis.Eu cred ca nu ai avea nimic de pierdut si ca in sfarsit ai reusi sa ai ideile clare pentru ca noi iti dam sfaturi dar nu putem sa stim sigur.Fiecare are un caracter divers si imprevedibil.

5 răspunsuri:
| Ingerash a răspuns:

Da tine la tine categoric! ar fi bine sa va impacati daca va placetoi e pacat de voi! 1fi si tu mai draguta cu el vorbeste-i sau macar uita te la el si zambeste ca altfel o sa creada ca nu mai ti deloc la el si nu ai vrea asta crede ma! meritati s fiti impreuna

| Jeozelin a răspuns:

E foarte clar ca el inca te place...cel mai bine ar fi sa vorbesti din nou cu el si sa-i spui ca si tie iti place de el. Sper ca te-am fost de ajutor.

| IonutBest a răspuns:

Da cred ca mai tine la tine si zic sa il mai bagi si tu in seama daca iti mai place de el si vrei sa fi cu el

| SunshineBby a răspuns:

Normal ca te place si poate ca inca mai tine la tine.Incearca sa numai fii indiferenta.Cand te priveste zambeste-i.Asa probabil o sa aiba tupeu sa te bage in seama. Daca nu o face ce-ar fi sa-l intrebi tu ce mai face? si incetul cu incetul o sa vorbiti si despre ceea ce vrei tu. o sa vezihappy bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf te'a orbit iubirea, si tu il placi si el pe tine.
Nu te mai da drept interesanta si vorbeste cu el, nu am inteles faza cu diriga sincer dar fiti cuminti la scoala si strada e a voastra.