| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

As vrea cateva sfaturi/parereri referitoare la povestea mea.

Am fost cu un baiat 8 luni. i-am gresit mult, l`am facut sa sufere. El ma iubea. Si eu l`am iubit, dar nu prea am realizat`o pana sa-l pierd. M`am despartit de el, la o zi m`am combinat cu altcineva, stiu, am facut prea multe greseli. El tot a vrut sa ma ierte, dar i-am zis ca nu mai vreau o relatie. Apoi, la doua saptamana dupa despartire, am inceput sa ne intalnim, ne sarutam mereu, dar nu aduceam in discutie impacarea. Atunci am cam realizat ca`l iubesc. Daca il intrebam daca mai tine la mine imi zice mereu ca e confuz, in fine. Dupa doua luni de intalniri de genu` mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca`l iubesc. mi-a zis ca nu`mi mai poate da o a doua sansa, ca am gresit prea mult. L`am intrebat daca mai tine la mine, a zis ca nu :-s. Apoi, am inceput sa plang, a zis ca nu e ultima decizie, se mai gandeste, si poate ca o sa ne impacam. la nervi i-am spus ca nu-l pot astepta o viata, ca o sa-l uit si pe el cum am uitat pe altu`. Nu am mai vorbit de atunci (asta era acum vreo saptamana). Ieri i-am dat un mesaj ca imi pare rau pentru tot ce`am zis, ca erau vorbe spuse la nervi.
Prietenele imi spun ca el tine la mine, dar face asta doar ca sa ma incerce, sa vada daca chiar il iubesc sau o zic doar asa. Dar nu stiu ce sa mai fac.
As vrea sa fac cumva sa-i demonstrez ca il iubesc. Stiu ca m`a iubit, stiu ca am gresit, daca am fi din nou impreuna nu as mai repeta greseala. Dar el nu vrea sa ma asculte. Ce sa fac ca sa-l recuceresc? Simt ca ma iubeste, chiar daca se poarta asa. Sau ar fi cazul sa renunt? :-s

4 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Sa ii descrii sentimentele tale pentru el asa cum ai facut-o aici
sa ii spui ca stii ca vorbele pana la urma nu inseamna nimic dar daca ti-ar da inca o sansa i-ai demonstra ca il iubesti
nu te panica daca te iubeste si el cu adevarat nu v-a ramane situatia asakiss sper ca te-am ajutat

| edy132 a răspuns:

Pe cineva ca el nu vei mai gasi, nu cred ca mai este cineva care sa suporte cate i-ai facut tu.Si eu am trecut prin asta si am fost prost ca am acordat atatea sanse. Daca te iubeste meriti sa-ti mai dea o sansa 2, 3 dar daca tu nu stii sa le apreciezi si esti indiferenta.La un moment dat deschizi ochii si realizezi nepasarea persoanei iubite ( dragostea-i oarba). Inima are motive pe care ratiunea nu le poate cunoaste.Probabil ca te-ai gandi ca atunci cand il vei alege pe baiatul cu care vrei sa fii va fi un baiat care te respecta, care te trateaza bine, care iti face inima sa bata mai tare si pe care sa-l iubesti pentru ceea ce este el, nu pentru ceea ce face eibine l-ai gasit. Iubirea nu-i iubire daca se schimba cand intampina schimbare -> Cu alte cuvinte sentimentle lui au ramas aceleasi, dar au aparut si altele de suferinta datorita faptelor tale. Stiu cum se simte pentru ca am trecut prin asta, iar acum daca tu chiar iti doresti din inima sa fii cu el va fi langa tine si-ti va mai acorda o sansa, probabil ultima. Gandeste-te inainte sa vorbesti in mintea ta "daca zic asta o sa-l ranesc? daca-l fac sa sufere? ". Va fi totul bine, dar ai grija.

| RawrLexa a răspuns:

Heii :*.
Este o poveste foarte frumoasa, si chiar cred ca voi 2 va iubiti foarte mult, numai ca va puneti la indoiala sentimentele de aceea incercati sute de modalitati sa va aratati iubirea care v-o purtati.
Stii vb ca fetele nu trebuie sa le sufle baietilor in 'struna' ci invers?
Ei multi ar zice asta, dar aman2 va iubiti asa ca demonstreaza`i in continuare ca`l iubesti, prin diferite gesturi micute, un mic cadou nu strica... in aceasta situatie, multe ieseri prin parc, asa va incepe din nou sa i se aprinda'calcaile' dupa tine. happy si sa te vrea cat mai aproape de el.big grin
Funda; o3?

| FlaviaLove a răspuns:

Fa un gest frumos. cumpara`i ceva dragut si apoi spune`i ce simtilove struck crede`ma o sa fie foarte romantic