| FallenDemon a întrebat:

Aseara m-am despartit de prietena mea pentru ca nu mai avea rost am suferit prea mult si dupa ce i-am demonstrat ca m-a inselat, m-a acuzat ca sunt nesimtit si cretin si asa ca i-am citit conversatiile. Ma rog stiu nu e bine ce a facut, dar nici faptul ca ea m-a mintit in fata si ma facea pe la spate nu e deloc ok.
Acum ce as putea sa fac sa trec mai usor de despartire, desi nu mai simt nimic pentru ea inca sufar si-mi e greu sa trec peste... Ceva sfaturi? Am zis ca o sa merg la majorate si o sa ma apuc de sala sa-mi ocup timpul... Pe ea o vad in fiecare zi cand mergem la liceu. Ar trebui sa o evit sau? Mersi de ajutor!

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Nu! nu ai pentru ce o evita! fi cu capul sus si cat se poate de indiferent fata de situatie cand esti langa ea ( chiar daca tie ti se rupe inima,incearca sa fi tare)
Indiferenta doare! fa-o sa s intoarca la tine in genunchi!
E ceva normal sa te doara, a fost ceva timp impreuna, sentimente si planuri! dar nu merita! nu merita nici o lacrima din partea ta!
U incearca sa-ti revi, iesi cu prietenii la distractii, sala o viata ai! traieste-o!

| FallenDemon explică (pentru IloveME):

Ok, mersi de ajutor eu am zis can u o evit inca o salut si asa dar sunt indiferent cand e langa mine si asa. Ce parere ai sa merg la ea la majorat? e la sfarsitul luni.

| IloveME a răspuns (pentru FallenDemon):

Poi,daca te invita de ce nu?
Doar te sfatuiesc sa nu fi tu cel care cade in genunchii ei! fi indiferent in orice situatie! daca ai impresia ca vrea sa va impacati, u fi tare si chiar daca iti spune asta in fata tu spune ca ai timp de gandire!

| FallenDemon explică (pentru IloveME):

Pai asta e idee ea m-a invitat, desi m-a inselat a zis ca ma asteapta. Relatia noastra nu a mers de mult eram mai mult prieteni si dupa ce am vazut fazelele astea i-am pus capat. Eu m-am gandit sa merg, dar nah sa nu-l ruinez...

| FallenDemon explică (pentru IloveME):

Si a da nu am de gand sa cad eu in genunchi, nu merita am suferit destul o sa fiu indiferent ca si pana acum. Mersi mult de ajutor!

37 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa o eviti

| FallenDemon explică (pentru mona):

Mda o vad in fiecare zi deci e cam greu... Ar trebui sa vorbesc ceva cu ea sau?

| mona a răspuns (pentru FallenDemon):

Nu trebuie neaparat sa vorbesti cu ea, arata-i ca nu iti pasa si trateaz-o cu indiferenta

| RadXx a răspuns:

Uite,poate ca o sa ti se para idiot sau cv ceea ce voi spune dar iti recomand sa asculti melodia asta:http://www.youtube.com/watch?v=QXpXTmxUhrA si sa incerci sa meditezi astfel nu iti va mai pasa aproape de nimic si te vei calma, incearca sa iesi prin natura si sa urmaresti apusul, ori sa te duci la sala si sa iti descarci nervii dar cel mai bine ar fi sa faci meditatie in natura:) am incercat odata asta si am scapat de toate efectele negative si brusc mam echilibrat,:) sa imi dai raspuns si sa imi spui daca a functionat, daca nu incearca sa iesi cu prietenii si nu te mai gandii deloc;) sper ca te-am ajutat;) o seara placutaa:* macar tu sa ai :)

| FallenDemon explică (pentru RadXx):

Mda nu-s genul care sa mediteze, prefer sa ascult niste muzica rock si sa bag 2 flotari ca sa ma calmez... Mersi oricum de ajutor ce parere ai sa merg la majorat la ea?

| RadXx a răspuns (pentru FallenDemon):

E decizia ta, dar incearca daca te duci sa nu te enervezi fiindca poate sa te faca gelos... deci e decizia ta

| FallenDemon explică (pentru RadXx):

Da stiu... dar m-am gandit sa merg ca acolo pot sa vad daca chiar m-am schimbat dupa toate chestiile astea si unde mai am de muncit poate fi ca un test.

| diclorofosfat a răspuns:

Incearca sa o eviti cit mai mult posibil, si incearca sa fii busy full time, iesi cu prietenii, savureaza libertatea, mergi la sala, si o sa fie bine ) ai sa treci peste asta

| FallenDemon explică (pentru diclorofosfat):

Mda asa am zis ca o sa fac mersi de ajutor. Ce parere ai sa merg la ea la majorat? e la sfarsitul luni.

| Onutsu a răspuns:

Nu te merita prietene, iar pentru persoanele care nu te merita, sa stii ca nu merita sa suferi nici macar 0, 00000001 grame de suferinta.Nu baga in seama, treci peste, doar esti puternic! Succes si tine minte, cine te face sa suferi, nu te merita! Si ai grija ce fete mai cuceresti tongue!

| FallenDemon explică (pentru Onutsu):

Yep ai dreptate mersi de ajutor! O sa am laughing

| neutrino a răspuns:

Fata a avut dreptate: nimeni nu-ti da dreptul, nici legal si nici moral, sa citesti corespondenta cuiva.

| FallenDemon explică (pentru neutrino):

Stiu ca nu e dreptul meu, dar nici ea nu a avut dreptul sa-si bata joc de mine. Oricum imi poti da si un raspuns la intrebarea mea?

| RadXx a răspuns (pentru neutrino):

Pai si tu cam ce ai face in cazul ti s-ar intampla acelasi lucru ca si lui, uneori trebuie sa faci asta pentru a vedea ce se intampla nu pentru a acumula si mai multa suferinta in situatii din astea este legal!

| Azµre a răspuns:

O eviți, îți vezi de treabă mai departe.

| WildDream a răspuns:

Nu mai vorbi cu ea, ignor-o. Mergi mai departe ca nu merita.
Si nu merge la majoratu ei, ca doar nu mai ai nici o treaba cu ea, nu mai e iubita tawinking

| Liliana1981 a răspuns:

Pai te-ai gandit bine, de ce ne mai ceri noua parerea? Timpul le rezolva pe toate. Iar pe ea ignor-o.

| FallenDemon explică (pentru Liliana1981):

M-am gandit foarte bine. Ne-am despartit deja, pentru ca m-a inselat si ce rost mai avea... acum ma gandesc cum sa-mi ocup timpul si nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa-mi fie mai usor,

| Liliana1981 a răspuns (pentru FallenDemon):

Asta ziceam. Te-ai gandit bine la ceea ce ai de facut adica sa mergi la sala, sa te distrezi, sa iesi cu prietenii. Alt remediu nu exista. Decat sa lasi timpul sa treaca.

| FallenDemon explică (pentru Liliana1981):

Ok sry mersi mult de sfat. Mda o sa treaca si timpul asta cumva si ar mai trebui sa vorbesc cu ea in viitor sau sa o uit? Imd vine majoratul ei ar trebui sa merg sau?

| Liliana1981 a răspuns (pentru FallenDemon):

Pai ce mai e de vorbit cu ea? N-ai si tu un pic de coloana vertebrala?

| FallenDemon explică (pentru Liliana1981):

Ba da ai dreptate. Mersi de ajutor!

Răspuns utilizator avertizat
| dishea a răspuns:

Buna poama ii si fosta asta a ta laughing
Nu-ti consuma neuronii pentru ea daca e asa smechera.
Si totusi ma intreb, cum i-ai citit tu conversatiile, ii stiai parola sau esti ceva hacker thinking (cred ca la mess te-ai referit)

| Razvann97 a răspuns:

Ignor-o, las-o sa vorbeasca aiurea, stii doar ca ti-a gresit! Uit-o!

| valiboy87 a răspuns:

O sa te vindeci singur cu trecerea timpului, incearca tot felul de activitati....nu cred ca e persoana care sa nu fi suferit din dragoste. Sfat: nu incerca niciodata sa intelegi o femeie din ceea ce iti spune, mai bine esti atent la gesturile si la comportamentul ei.

| FallenDemon explică (pentru valiboy87):

Mda stiu asa mi-a zis si psihologul la care am fost laughing) Mersi de ajutor. Ce parere ai sa merg la ea la majorat? e la sfarsitul luni.

| valiboy87 a răspuns (pentru FallenDemon):

Majoratul este o petrecere importanta pentru ea, parerea mea decat sa te duci si sa o faci sa se simta aiurea sau sa te simti tu aiurea daca o vezi cu altul mai bine iti gasesti altceva de facut, cu siguranta o sa-ti remarce lipsa.

| Isbasescu_Mirabella_1999 a răspuns:

Evit-o si concentreza-te pe alta fata s-au activitate care ti-ar putea lua gandul de la ea!

| Saikoo a răspuns:

Si eu am trecut exact prin ce ai trecut tu. Eu am depasit momentul prin mersul la sala si gaming (gaming-ul da dependenta)

| FallenDemon explică (pentru Saikoo):

Is dependent de gaming deja laughing) dar nah inainte am renuntat pentru ea acum pot sa ma joc din nou linistit, dar am zis ca o sa ies in oras cu prieteni si fac sala serios pentru a ma ajuta. Sa merg la ea la majorat?

| LittleGenius a răspuns:

Mergi la sala si participa la cat mai multe iesiri cu prietenii. Varsa-ti durerea pe aparatele alea. Cand o vezi, afiseaza-i cel mai calm si natural zambet al tau. Daca te-a inselat e clar ca nu i-a pasat de tine. In ciuda lucrurilor asetea o sa-i pese cu siguranta atunci cand te va vedea fericit si zambitor. O sa vada ce a pierdut, pentru ca asa suntem noi oamenii, avem ceva, dam cu piciorul si dupa il vrem inapoi, oricat de putin ne-ar fi pasat la inceput de acel lucru. Capul sus, fereste-te de alcool, muzica depresiva, singuratate sau sa incerci s-o faci geloasa cu alta. Sala, iesiri cu prietenii, bancuri, plimbari. Incearca sa te cocentrezi pe alte activitati si fara sa-ti dai seama totul va deveni doar o amintire. Asta e remediul.

| adeiii a răspuns:

Ignoro nu merita sa suferi pentru o persoana ca asta si-a batut joc de sentimente. ca sa o faci sa sufere ai zis ca invatati in acelasi liceu combinate cu o fata si arata-i ca ai trecut peste si sarut-o in fata ei si rupei sufletul si atunci isi va da seama ca tea pierdut.asa ca ea vazandu-te ca suferi zice ca tot al ei esti dar demonstreazai ca nu e asa