| sorinsorinshiatat a întrebat:

azi am fost pe acasa la fata de care imi place,pentru ca stam in acelasi bloc,cand m-a vazut a ramas tablou,m-a poftit inauntru nu prea incantata pentru ca era singura, dar nu am stiut si in fine totul bine si frumos ascultam muzica, am dansat, cand am vazut-o cat de frumos danseaza si cum se misca pe langa ca e o frumusete, sincer imi venea sa sar pe ea abia m-am abtinut ma lasase fara aer cand am vazut-o cat de frumos danseaza si cat de feminin se misca,ne-am distrat,la un moment dat ne-am asezat pe marginea patului(nu va ganditi la prostii) dupa dans ea a vrut ciocolata si mi-a dat si mie si nu a stiut ca i-a ramas un pic de ciocolata pe buze si i-am furat un sarut,dar a ramas un pic surprinsa,dar nu m-a refuzat la un moment dat vorbeam am intrebat-o daca ii place de vreunu din cei care se tin dupa ea si a zis ca nu chiar, si am intrebat-o pur si simplu din curiozitate aici cred ca am gresit daca mai e virgina si din cat de vesela, fericita, zambitoare era s-a schimbat imediat la fata, dupa vreo 10 min a aparut si unchiul ei pe la ea,si i-a spus ei sa iasa un pic sa imi zica mie ceva m-a intrebat daca o plac pe nepoata lui,i-am zis ca da,si mi-a zis ca vede ca sunt un baiat ok,si mi-a zis ca stie de cum se poarta ea si ca e fire rece, nu pune suflet in nimic dar a zis ca s-ar bucura sa fiu impreuna cu nepoata lui, poate reusesc sa o fac sa se indragosteasca de mine ca s-ar bucura foarte mult, dar m-a rugat sa nu o bat? de unde pana unde? voi ce ziceti se merita? nu pot sa imi dau seama daca ma place pentru ca stie foarte bine sa isi ascunda sentimentele, dar ma gandesc ca totusi nu mi-a respins sarutul voi ce credeti multumesc
PS.de cand am sarutat-o ma gandesc doar la ea si la buzele ei fata asta chiar mi-a pus capac
dc credeti ca s-a albit la fata cand am intrebat-o daca mai e virgina oare ascunde ceva? vreau sa ma despart de prietena mea pentru ea dar vreau sa stiu daca se merita sa fiu sincer pentru prietena mea nu mai simt nimic si stiu ca nu merita asta dar m-am indragostit voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Poate pentru ea contează chiar foarte mult acest pas și poate că nu dorește să facă asta până la o anumită vârstă. Este posibil să nu fi discutat cu alte persoane despre asta și să creadă că ăsta a fost scopul pentru care tu ai mers la ea. Poate-și imagina gen că ai stat să plece toată lumea de la ea ca să aveți loc pentru intimitate și astea.
Eu zic să discuți cu ea și să-i explici totul.
Comunicarea vă va ajuta, zic eu și cred că i-a plăcut sărutul.
Poate doar te simpatizează, ci nu te poate plăcea doar după un sărut.
Unchiul ei poate a spus asta pentru că s-ar putea să-i cunoască trecutul și să fi pățit asta vreodată.
Sper să fie totul bine.
O seară plăcută!

14 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

E clar ca ai atins un punct sensibil cu intrebarea despre virginitate.
Daca nu mai simti nimic pentru prietena ta, te desparti de ea.
Cat despre fata asta, nu cred ca ai mari sanse. Nu mi se pare ca te-a incurajat in vreun fel. Cu sarutul nu te-a refuzat pentru ca ai surprins-o, odata ce ai atins-o nu mai avea ce sa faca.

| Neo12 a răspuns (pentru SkyPilot):

Eu n-am văzut să precizeze ceva gen cum că el ar avea o iubită actuală.
Dacă vrei să refuzi pe cineva cu ceva. într-o mare măsură o poți face. Altele cum îi pălmuiesc pe băieți, cum îi ignoră, cum întorc capul?

| SkyPilot a răspuns (pentru Neo12):

Citeste-i intrebarile anterioare. E o intreaga telenovela.
Zice "vreau sa ma despart de prietena mea pentru ea".
Mie mi se pare foarte stranie toata povestea asta. Nu vreau sa comentez mai mult, am vazut multe in viata mea si imi pot imagina multe scenarii.

| ridhimagupta a răspuns (pentru SkyPilot):

Dc ti se pare stranie? e o vorba "viata bate filmul"

| Neo12 a răspuns (pentru SkyPilot):

Am înțeles.

| SkyPilot a răspuns (pentru ridhimagupta):

Voi aveti vieti pline de neprevazut (si ma gandesc in mod specific si la tine). A mea a fost diferita, a curs in linii mari asa cum mi-am imaginat-o eu.

| ridhimagupta a răspuns (pentru SkyPilot):

Tu esti mai norocos...

| SkyPilot a răspuns (pentru ridhimagupta):

Sa zicem ca eu mi-am ales mai cu grija mediile pe care le-am frecventat, prietenii pe care mi i-am facut si am cantarit mai mult deciziile pe care le-am luat. Atunci cand nu am putut influenta o situatie, de cele mai multe ori ea a mers in defavoarea mea.

| vaporwave a răspuns:

"dar m-a rugat sa nu o bat?"
kekkk

| eugeniancu a răspuns (pentru vaporwave):

Dacă eram eu unchiul îl amenințam, nu îl rugam, kek 100%

| vaporwave a răspuns (pentru eugeniancu):

asta e bine

| BabeIAm a răspuns:

Am citit intrebarile tale anterioare dar ceva tot nu inteleg.Ai zis ca o iubesti mult pe actuala ta iubita si ca nu iti vezi viata fara ea, mai ales in starea in care e...cum te poti gandi deja la alta fata?

| sorinsorinshiatat explică (pentru BabeIAm):

Stiu ca asa am zis, dar am inceput sa nu o mai iubesc din cauza fetei asteia mi-a pus capac si nu stiu ce sa fac sa continui cu prietena mea sau sa ma despart de ea imi e frica ca ea incepe sa simta ceva

| BabeIAm a răspuns:

Dupa parerea mea nu ar trebuie sa iti parasesti prietena pentru ca in timp iti vei da seama ca ai facut o greseala imensa parasind-o!