| Eliza1990 a întrebat:

Azi dimineață, în timp ce mă aflam cu iubitul meu la un bar al unui prieten de-al lui, am făcut o greșeală și nu pot să uit ce am făcut. Mai exact, eu și iubitul meu jucam biliard alături de amicul lui, adică patronul barului respectiv iar la un moment dat, iubitul meu a vorbit cu cineva la tel și mi-a spus că trebuie să plece urgent undeva și că vine peste o oră și a zis că nu-i nevoie să mai merg și eu cu el că vine înapoi repede. Am rămas în bar doar eu și cu amicul iubitului meu și el a început să mă privească insistent la care, mi-a oferit ceva de băut, eu refuzând el a zis că se supără pe mine dacă îl refuz și până la urmă am acceptat să beau 50 de dry gin cu el. La care, mi-a spus brusc că *Cum de stai tu, o fată așa drăguță, cu unul ca asta (adică se referea la iubitul meu), că *tu meriți un bărbat calumea etc* la care eu i-am zis *ce vrei tu, de fapt?* Iar el mi-a spus că vrea să facă sex cu mine. Eu am rămas perplexă, întrucât nu mi s-a mai întâmplat niciodată ca un tip să-mi vorbească așa. A început să mă sărute pe gât și să mă mângâie pe față, iar apoi s-a dus și a încuiat ușa...Eu stăteam pe un scaun, la tejghea, iar el pe alt scaun, lipit de mine și a început să-mi spună că el mă place dintotdeauna și că a vrut de mult timp să aibă ocazia să-mi spună asta. Eu m-am uitat la el și l-am întrebat *Dar cu soția ta cum rămâne? La ea nu te gândești?* Iar el mi-a spus că oricum el nu o mai iubește de mult timp și că s-a plictisit de relația lor. După care, a început să mă sărute pe buze și să-mi introducă degetele în colanți, iar eu i-am zis să mă lase dar el mi-a pus palma la gură și mi-a spus că nu va afla nimeni, că-mi promite el asta. Am făcut sex 10 minute pe un fotoliu din barul respectiv, după care el a zis că se duce în casă să facă un duș (barul respectiv se află în curtea dânsului) și mi-a spus să stau acolo și când vine Răzvan, iubitul meu, să mă prefac că stau pe telefon și să încerc să fiu calmă, să nu bată nimic la ochi. Am mai stat și am fumat două țigări moment în care a venit și iubitul meu, după care a mai stat puțin de vorbă cu el după ce a revenit (patronul) după care am plecat acasă la iubitul meu. El nu știe nimic, dar eu mă simt oarecum ciudat pentru ce am făcut, deoarece el nu mi-a greșit niciodată cu nimic și m-a ajutat mereu când am fost neajutorată și mă simt prost, mă simt ca o panaramă și regret ceea ce am făcut dar nu pot să-mi revin, pentru că sunt conștientă că am făcut un lucru urât și nu aț vrea nici el să afle asta. Vă rog să mă ajutați cu un sfat ceva, cum aș putea să uit ce am făcut?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e iubirea feminima eu nu ma mir, fetele se folosesc de tine apoi pa

| mihai69 a răspuns:

Nu prea ai cum să uiți aşa ceva.
Şi, da - simți corect - chiar eşti. Că dacă n-ai fi dorit şi tu, nu se ajungea aici.

| sofisis a răspuns:

Din pacate ar trebui sa nu ai deloc constiinta ca sa nu te simti asa cum te simti acum. Oricum, stii ca probabil se va mai intampla...nu?
Eu nu am inselat niciodata tocmai pentru a nu ma simti cum te simti tu acum. Nu ai ce face. Ori incerci sa nu te mai gandesti la asta si te rogi la Dumnezeu sa nu afle iubitul. Ori ii spui si ce-o fi o fi. Probabil va fi o despartire dar...

| Xelon a răspuns:

Nici nu stiu ce este mai rau, faptul ca debitezi prostii sau ca sunt unii care le mai si cred straight face

| venividivici2017 a răspuns:

Odata ce ai acceptat asta asa de usor, personal imi pun un semn de intrebare in privinta ta.Nu vreau sa iti adresez,anumite cuvinte, cuvinte care ulterior te-ar face sa te simti jignita, dar odata ce ai acceptat sa faci acest lucru, atat de usor, cu siguranta ca se va mai intampla.Nu este normal sa faci asa ceva,atat timp cat el se comporta exemplar cu tine, tu de ce nu ai proceda la fel? Personal, eu nu te-as mai accepta, daca ai veni si mi-ai povesti cele intamplate, indiferent de situatia din cuplu la acel moment dat.

Răspuns utilizator avertizat
| Roliii a răspuns:

Ma,tu vrei sa devii scriitoare, mai inainte ti-am vazut drama de mai devreme

| YouandI a răspuns:

Nu ii este un prieten adevărat daca a poftit la femeia altuia, nu vreau sa te sperii dar daca ei 2 s-au vorbit și au vrut să vadă ce fel de persoana ești? Ești femeie, nu trofeu, dacă ți-a plăcut ce ai făcut atunci nu regreta, daca nu ți-a plăcut atunci e o problema, mie îmi pare că ai fost foarte conștientă de tot ce faci, știai că nu e ok dar totuși ai făcut-o. Un lucru e clar, tu nu îți iubești "iubitul", dacă îl iubeai nu ajungeai in brațele prietenului lui. O întâmplare că asta nu cred că se poate uita, nu înțeleg gândirea asta, atât de păcătoasă și numai după placeri. Îmi cer scuze că poate par că te judec dar dacă ești mai aventuriera rămâi așa, nu te baga in relații serioase. Gândește-te care e motivul real pentru care ai făcut asta, numai tu știi! Doar că te-a făcut frumoasa, nu e de ajuns!

| Livelord a răspuns:

Tu realizezi ca scrii niste fabule la care nu multi s-ar fi gandit?

| tCOCOc a răspuns:

I-ai trădat încrederea iubitului tău chiar dacă el nu ște asta. Gândește doar ce ai crede despre el dacă ar face același lucru cu o prietenă de a ta, exact, l-ai urî.
Nu trebuia să te lași atât de ușor, de fapt greșeala a fost de când ai fost de acord să rămâi decât tu cu el, iubitul tău poate a fost de acord să rămâi acolo până se întoarce deoarece a avut încredere în voi, mai ales în tine.
Ești slabă, te-ai lăsat ușor, săracul tău iubit.
Nu te-a înșelat el care e băiat și ai făcut-o tu.
Îmi pare rău că spun tot ce e mai rău despre tine dar, ne ai cerut părerea și asta e părerea mea ++++că doar lucruri rele despre tine reies din ce ai povestit tu.
Desigur și despre prietenul iubirului tău dar nu e discuția despre el.
Dacă erai fată deșteaptă nu acceptai nici măcar să stea la 1 m lângă tine pentru că după vorbele spuse era logic ce urma să facă, dacă erai fată deșteaptă și îl refuzai, îi puteai povesti prietenului tău ce s-a întâmplat și așa îl scuteai și pe el de un prieten fals ca acela.Îi făceai un bine.
Mai bine spune-i ce s-a întâmplat și scutește sărmanul băiat de un prieten fals ca acela și de o tipă care se lasă ușor (ca să nu folosesc cuvinte jignitoare) ca tine...Îmi pare rău dar tu ai greșit aici și ar trebui să îți asumi.
Asta ești tu, aceasta este personalitatea ta, nu îți mai bate joc de băiat.
Pune te în locul lui.