| Sumire a întrebat:

Azi ne-am "jucat" eu si prietenul meu.Este posibil sa raman insarcinata daca nu a ejaculat in mine iar eu inca sunt virgina? Precizez faptul ca dupa am urinat.

17 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Care-i faza cu urinatul dupa o partida? ce legatura are una cu alta?

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru DNSK):

Vroia să-și sublinieze nivelul de inteligență după ce a terminat cu întrebarea... probabil dorește un răspuns pe măsura capacității mintale pe care o are.

| AmaToaRea a răspuns (pentru DNSK):

Cica urina distruge spermatozoizii la fel ca apa happy

| AmaToaRea a răspuns (pentru DNSK):

Te-ai jucat dar a existat penetrare? ca daca esti virgina nu prea vad cum te-ai jucat ...nu imi pot imagina laughing

| DNSK a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

La asta nu ma gandeam.

| DNSK a răspuns (pentru AmaToaRea):

E mai buna decat h2so4?

| wolder a răspuns:

Daca nu a ajuns sperma in vagin, nu ai de ce sa-ti faci griji.

| AtateaConditii a răspuns:

Ai 12 ani? De ce faci sex daca nici nu stii consecintele?

| Sumire explică (pentru AtateaConditii):

Nu, nu am 12, am 17.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde cum v-aţi "jucat"!

Oricum, din moment ce ai avut contact sexual, NU mai eşti virgină ( poate, cel mult, himenul tău este intact )...

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Trebuia să scuipi; urinatul nu te scapă de sarcină!

| Alcyon a răspuns:

Cum adica te-ai jucat? Ce anume ati facut? Daca a ejaculat in zona ta intima, da, e posibil sa ramai insarcinata. De asemenea, daca avea sperma pe maini, din nou, exista un anumit risc. Altfel nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu-ti face probleme, fa-ti insa probleme ca se pare, nu ai nici macar 15 ani.

| Sumire explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspunsul tau dar am mai mult de 15 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 17 ani si pui asemenea intrebare? mai ai si calculator? iubit si faci sex? pune mana si informeaza-te.si viata ta sexuala este atat de intima incat nici sa nu te gandesti sa mai postezi pe aici.

| Andrei258 a răspuns:

Se poate ramane insarcinata si de la lichidul preejaculatoe pana il scoate din tine