| Fallen_8946 a întrebat:

Ca sa trec direct la subiect as vrea sa vorbesc despre noul meu coleg de clasa. Seamana exact ca fostul meu prieten.Se comporta la fel, zici ca sunt frati gemeni. Intr-un fel ma atrage si nu prea as vrea sa ii dau atentie.Intotdeauna se baga in seama cu mine, ne mai certam, desigur in gluma, flirt foarte mult din partea lui si multe altele. Ce ar fi mai bine? Sa incep o relatie cu un amic care seamana izbitor cu fostul meu prieten sau sa imi vad de treaba mea, chiar daca flirteaza non-stop.

Răspuns Câştigător
| Zuzu6235 a răspuns:

Poate arata ca fostul tau, dar poate nu se comporta ca el. da-i o sansa, de ce il judeci din start? nu judeca o carte dupa coperta, vorba aia. poate va veti intelege de minune. asta daca si u simti ceva pentruel, desigur.

2 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Daca te vede fostul prieten cu colegul care ii seamana...se va gandi "ia uite-o si pe-asta,s-a cuplat cu unu care imi seamana,deci,moare de dorul meu si cauta baieti la fel ca mine".
deci, mai bine nu, dar oricum nu ascultati ce zice lumea si faceti tot cum vreti voi.

| BLURRR a răspuns:

Nu chiar, ar trebui sa-i oferi o sansa nu se intampla nimic