| Gabrielabuc a întrebat:

Ce as putea face sa nu ma mai cert cu prietenul meu in fiecare zi? el este foarte gelos si eu de asemenea dar nu arat asta. gelozia lui ne afecteaza relatia. stiu ca este bine sa fi cat de cat un pic gelos dar nici chiar asa. mai ales daca este vorba de un baiat.un amic ma refer daca ne salutam sau daca acesta ma saluta iubitul meu face crize. sad. as vrea sa aiba mai multa incredere in mine. am vorbit despre asta mai mereu. voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
De ce face aceste crize? Asa aiurea, sau are motive?
Cel mai bine e sa discuti cu el, CALM, ii spui ce te deranjeaza la el si faptul ca iti doresti o relatie frumoasa, nu plina de certuri.
Ii spui sa aiba incredere in tine.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N u e deloc bine sa fii gelos. Gelozia arata lipsa de iubire, erspect si incredere fata de partener. Indirect, partenerul tau isi spune ca te considera o femeie usoara, lipsita de morala, care ar fi capabila sa se culce cu toti barbatii care trec pe langa ea, daca n-ar fi el sa te pazeasca. Nu vad de ce ai accepta sa fii tratata in halul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îi permiți să continue așa,o să ai o viață de coșmar alături de el,dacă vei ajunge să-i porți numele.
Fă ceva acum! E clar că duce lipsă de încredere.
Discută serios cu el, iar dacă nu înțelege, luați o pauză. Trebuie să înceteze, să realizeze că dacă te interesa altcineva și nu îl iubeai, de mult îți luai zborul.

O duminică frumoasă!happy

| Arkhasas a răspuns:

Dacă te cerţi în fiecare zi, e clar.
Nu merge relaţia.
Las-o baltă...