| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUsad

Ce ma framanta pe mine este urm lucru...
Acum ceva timp colegul meu de clasa mi-a cerut prietenia dupa zile in care am tot vorbit si mi-am dat seama ca ma place. Nu am acceptat din cauza ca suntem colegi si nici nu l placeam indeajuns. Apoi a vorbit cu o colega si i-a spus ca nu va renunta la mine ca ma place si vrea cu orice pret sa fim impreuna. Mi a facu o floare din hartie exact ca in reclama de la orange cu dif mesaje p ea.Si cand mi-a dat o m-a sarutat. sadafland ce vorbise cu colega. am acceptat prietenia lui. Am zis sa i dau o sansa poate merge. Dar acum e ciudat pentru aman2. suntem in aceeasi clasa de un an si ceva, prieteni acum brusc ne sarutam si.suntem impreuna. M a smt foarte ciudat pentru ca eu nu l plac indeajuns.foarte putin.Pe mess abia vb efectiv nu avem ce sa vb. Eu nu pot avea asa o relatie. dar e ma placecrying
Ce sa fac? sa l las asa sa vada ca nu merge dar mi e frica ca va incepe sa tina la mine, sau sa i spun ca mai bine ramanem prieteni. Eu i-am dat sansa dar sad nu merge e foarte aiurea. Un sfat va roogsad [scuze ca am scris aici un roman]

13 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Daca nu merge, nu merge. Nu ii poti dicta inimii, daca nu il placi! Mai bine renunta. si spune-i ce simti. spune-i ce ne-ai zis si noua.si sa ramaneti prieteni daca esti sigura pe tine! sa nu iti para rau dupa aia.eu zic sa te mai gandesti ca e pacat.:*:*:* Bafta

| superdorex a răspuns:

Deci trebuie sa il inviti sa mergeti undeva unde sa fiti doar voi doi si apoi tacticos ii explici ca e monotonie intre voi si ca tu vrei altceva, si ca indiferent ce va fi o sa ramaneti prieteni ca tu acum vrei sa stai singura un timp...chestii de acest gen si va intelege sunt sigur! Apreciez felul tau de a fi si faptul ca ai vrut sa incerci cum merge! Multa bafta iti tin pumnii!

| gohsty a răspuns:

Pai...prietenia rebuia sa i-o accepti de la inceput ca se referea la amicitiebanuiesc.Acum problema e ce sa faci.Pai:Nu trebuie sa te simti ciudathappyPoate ca nute vedeaisa fi cu un coleg de clasa caci il vezi toata ziua si ceilalti vorbesc dar nu conteaza.Eu zic sa mai astepti un pic sa mergeti undeva impreuna.Pe mess vorbiti de muzica de locuri unde sa va intalniti ca sa mergeti si apoi vezi:daca te simti la fel spune-i ca iti pare rau dar nu il placi suficient.si cere-i sa ramaneti prieteni.

| Brittanie a răspuns:

Uite un raspuns amuzant:daca vezi ca te place nebuneste ai 2 solutii:
1.Convinge un prieten sa se dea drept prietenul tau si sa-l faci gelos pe baiatul respectiv.
2.Incearca sa-i pari dezgustatoare.Trage-ti nasul, sufla-ti nasul cu o batista si apoi arunc-o spre el etc.Bafta! Sa nu uiti sa-mi spui cum te-ai descurcat.

| BLABLAGAGA a răspuns:

Ii spui asa : nu merge relatia noastra asa trebuie ca un iubit si o iubita sa iasa in oras sa mearga la film nu doar pupici si sa vb pe mess. Credeme am trecut de multe ori prin asta desi am o varsta frageta o sa inteleaga si pe timp o sa iti placa cat mai mult de el

| kjbh13 a răspuns:

Mai asteapta... timpul schimba oamenii, pe cind noi nu putem schimba timpul

| TatSergiu a răspuns:

Omg, ai o problema gravă ar trebui sa ceri asistenta unui țap in călduri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omg.daca nu il placi nu ai dc sa stai cu el, nu crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!

Când eram în clasa a 9-a era un băiat la fel ca cel descris de tine,nu îl băgam în seamă, iar acum, când sunt a 11-a,aflu că el s-a îndrogstit de altcineva,lasă-l în pace,ce rost are să încerci dacă nu merge? prezintâi pe altcineva, sau lasă totul să fie spontan, să vină de la sine.

| Aηdεεε a răspuns:

Cred ca tu nu vrei sa ii ranesti sentimentele. si de aceeahappy

Foarte dragut din partea ta ca ai incercat sa ii oferi aceasta sansa. dar intr.o relatie conteaza si ce simti tu, nu numai el, intelegi? happy

Si parerea ta conteazahappy

Doar ca, nu vrei sa il ranesti.

Sfatul meu. thinking :

Daca relatia nu se schimba in bine, nu are rost sa stai cu el. Mai rau iti vei face tie.

Te pup, si, baftaa! happy

^^

| bLow a răspuns:

Daca tu nu il iubesti nu are rost sa te chinui poartate direct indiferent cu el si ai curajul sa ii spui ca nu iti prea place de el te asigur ca ii va trece in maxim o luna de zile.

| bebe17 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie la fel doar ca pe mine ma inebunea si cu telefonul happy adica primeam sms-uri pe la 1 noaptea si apeluri cu nr private x(, pe langa faptul ca ma urmarea oh go on
Sfatul meu e sa ii spui ca nu simti nimic pentru el decat ca iti este un bun prieten si atat happy nu are rost sa ii dai sperante ca el mai apoi sa se indragosteasca de tine si apoi sa fie si mai greu happy rupe-o acum cat e mai usor :* bafta kiss

| TPUDenisa a răspuns:

Da-i una si zii sa nu te mai placa!