| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a întrebat:

ce mai faceti?! happy
deci sunt cu un baiat sincer nu prea il plac si mi-e frica sa-i zic pentru ca o sa sufere... el ma iubeste adica m-a iubit acu nu stiu sa mai racit de mine straight facedeci e un baiat diferit de ceilalti adica m-a sunat intr-o seara si plangea la telefon ca ne-am certat mie imi pare rau sa se termine dar parca nu mai merge
oki ne-am certat de foarte multe ori si nu avem mult timp impreuna numai insa ca si din cauza prietenilor mei nul accepta crede ca e un golan si nu stiu ce... dar daca lar cunoaste mai bine si-ar da seama ca e diferit...sad
prietenii mei cred ca vrea sasi bata joc de mine si nu stiu ce dar eu am vorbit serios cu el si a zi ca nu intentioneaza asta si il cred pentru ca asa este!
Sincer sa va zic este primul baiat in care am avut incredere foarte mare dar faza e ca nu-l prea plac si ma tachineaza chestia asta sad!
cand ne intalnim ba incep sa-mi placa fff mult de el... dar cand ne mai itnalnim odata ba nu-mi mai place
sincer sunt ffff nehotarata dar nu stiu ce sa zic...straight face
el app fumeaza si ma deranjeaza i-am zis sa aleaga dintre mine si tigari cum m-a pus si el sa aleg dintre el si prieteni!
l-am ales pe el pentru ca m-am gandit la sentimentele lui si ale mele... voi o sa ziceti ca dc nu mi-am ales prietenii dar sa va zic dc... daca erau nsite prieteni adevarati ma sustinau si ma ajutau numia ca ei comenteaza tot impul ce fac eu si nu mai pot m-am saturat si eu de prietenii mei.straight face
faza e ca acu s-a cam racit de mine zice ca nul intereeseaza parerea mea si de astea sad...sincer tin la el dar nu ca la un iubitsad
as vrea sal plac mai mult pentru ca nu vreau sal pierd e foarte diferit de ceilalti sad!
nu stiu cum smai schimb parerea despre el?sad
ajutati-ma plz Dau funditaaaa si scuze de greseli dar m-am grabit sad!
VA MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Omg! Daca i-am putea ordona inimii pentru cine sa bata si pentru cine nu, crede-ma ca am fi facut-o de mult, dar nu se poate... Ia o pauza cu el si vezi ceea ce simti, daca iti lipseste si chestii de-astea. Tigarile sunt un viciu, nu-l pune sa aleaga intre viciu si tine pentru ca e greu. Iti dai seama ca nu se poate lasa de fumat acum, gata! Daca dupa pauza tot simti ca nu-ti place de el, atunci cred ca ar trebui sa-i spui ca nu puteti continua asa, ca a fost frumos cat a durat, dar nu mai are rost sa te minti singura si mai ales ca il minti si pe el.

| jasmine73 a răspuns:

Asculta-ma:e bine sa nu-ti bati joc de voi, faptul ca nu-l placi ca pe un prieten adevarat ar trebui sa te determine sa-i spui acest lucru, eu cred ca el a simtit asta si a inceput sa se comporte asa mai rece, discuta sincer cu el:ori alba ori neagra, eu cred ca e bine sa ramaneti amici si fiecare sa-si vada de viata lui

| BellsC a răspuns:

Trebuie sa-i spui ca nu l placi asa cum te asteptai stiu cum e sa nu ti placa de cineva care te iubeste, te simti ciudat cand trebuie sa stai cu el pentru ca nu-l poti privi doar ca pe un frate sau amic nimic mai mult SI daca el spune ca nu`i pasa de parerea ta cum ai spus mai sus si s`a racit de tine inseamna ca nu te mai place nici el asa de mult.Mai bine vorbesti cu el serios... daca nu esti sigura ca u nu-l placi ca pe un iubit atunci ii ceri un timp sa-ti pui in ordine gandurile si daca vezi ca ii duci dorul inseamna ca l placi si nu ti-ai dat seama, daca nu, ...pai ii spui si gata sa se termine totul.nu poti sa-i poruncesti inimii. II spui ca vrei sa ramaneti prieteni.
Bafta si...sa ne spui ce ai facut.