| anonim_4396 a întrebat:

Colegul meu de banca ma place +ca si eu il plac foarte mult.El nu recunoaste.Intr-o zi a pus la status ce bine e cand iubesti dar ce rau cand nu esti iubit, l-am intrebat pe cine iubeste si nu a vrut sa-mi zica.Noi suntem B.F.F. ne vedem in fiecare zi, vorbim in fiecare zi, nu prea avem secrete, vorbim deschis despre orice.Imi pune mana pe picior si ne distram si radem in fiecare zi+ca mereu cand imi este frig imi da haina lui.Problema este ca acum cateva zile m-am certat cu el fiindca a fost nesimtit, dar acum vb din nou.

De ce nu vrea sa recunoasca el ca ma place? Oare ii e teama ca eu o sa il refuz fiind o fata "cuminte"? Eu nuii pot spune fiindca sunt foarte timida.Cum il pot face sa o spuna el? De ce incepe usor-usor sa se indeparteze de mine? Pentru ca m-am suparat pe el si probabil simte ca m-a ranit si nu mai vrea s-o faca? Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Pune o prieetena de a ta sa-i spuna ca tu il placi sau sa-l intrebe pe el daca te place si astfel vei afla happy

| BYGGeo a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa faci astfel: sa te plimbi odata cu el (doar voi doi pentru ca uni baieti nu pot spune cad le place de o fata cad sunt si alti in jur) si sa ii spui ca il placi si ca vrei sa fiti impreuna

| americanu098 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui cal placi! Evident ca daca iti da haina lui te placewinkingE timpul sa nu mai fi timida!

| arhiT91 a răspuns:

Pai, mergeti amandoi la o plimbare, dar intr-un loc mai singur, de exemplu intr-o padure si poate va recunoaste, sau atunci cand zice ceva ce te face fericita, pupal pe obraz si isi va da seama ce are de facut.