| faranumedincauzarobotelului a întrebat:

big hug
Este vorba despre un baiat de la mine din clasa. Nu stiu ce sa spun, eu as crede ca ma place dar poate doar am eu aceasta impresie deci as dori o parere din partea voastra.
E un baiat care "se are bine cu fetele", care le ia in brate, si pe mine ma ia in brate. Ma ia in brate de multe ori si se face ca ma pupa sau se pune langa mine si imi spune sa il pup.
El, mai demult, a avut o relatie cu o fata cu un an mai mare. El a zis ca o place. Dupa ce a "facut publica" relatia a venit la mine sa ma intrebe daca am auzit ca e intr-o relatie cu fata aceea si eu i-am spus ca am auzit iar el a inceput sa ma cicaleasca. Sau ma ia in brate si imi zice sa fac si eu acelasi lucru ca sa se simta bine.
Aveam de facut un proiect impreuna si ii spun " maine suntem noi sa prezentam" iar el "impreuna, ca doi indragostiti?" (asta a fost o gluma dar...am pus-o ). Imi mai spune cateodata ca sunt frumoasa... dar cred ca este ca o gluma.
Cand par ca sunt suparata pe el sau il ignor ma intreaba ce am patit sau ce a facut si ma ia in brate. Cateodata ma intreaba daca vreau sa fiu cu el iar eu nu spun nimic... pentru ca cred ca este o gluma chiar daca pare sincer.
Un coleg l-a intrebat daca ma place dar el a spus ca nu... o fi spus asa doar pentru ca era un prieten sau chiar asta simte?
Multumesc ca ati citit si astept o parere daca m-ar placea sau doar se joaca asa. Multumesc!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sau e nehotarat sau e timid.
Oricat de ciudat ti s-ar parea,pentru ca il vezi ca glumeste,te ia in brate si toate astea,poate fi timid,nu indrazneste sa-ti spuna nimic ca sa nu strice relatia dintre voi,se teme sa nu fie respins.
Asta e o posibilitate.
Poate e nehotarat si asta inseamna ca a invatat sa compare,are un anumit standard in mintea lui si,acum isi alege.
Asta ar fi cealalta posibilitate.
In ambele cazuri,e clar ca te place,te simpatizeaza mult, dar relatia voastra ii place asa cum e acum, nu simte nevoia sa schimbe ceva.Cand o va simti,o va face.
Daca ai atata rabdare, ok!
Daca nu, uita-te in jur si da putina atentie si o sansa si celorlalti!
Mult noroc!

| Orte95 a răspuns:

Daca spui ca se are bine cu fetele mai bine il lasi pentru ca, cum face cu tine la scoala poate mai face cu vreo 2, 3... si oricum daca chiar ii placea de tine nu ii era rusine sa recunoasca fata de prietenul lui acest lucru.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Like :*

| parazitu007 a răspuns:

E vrajeala. nu vrea sa fie cu tine happy

| faranumedincauzarobotelului explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri