| BlackPearl a întrebat:

Buna TPUbig grin Imi place de un baiat pe care l-am cunoscut anul trecut intr-o excursie[e din sc de la mine dar nul mai vazusem pana atunci]. El mereu venea la noi langa camera ca sa fumeze, glumea, si imi zambea. A doua zi cand am plecat sa facem un traseu pe munte el sa asezat pe o scandura iar noi departe de el si in stanga.Se uita absolut non-stop. Dupa aia cand neam vazut in prima zi la scoala neam uitat unul la altul pana un prieten de-al lui i-a dat o palma peste umar ca sa continue conversatia lor.La scoala mereu se uita la mine, dar nu ma saluta deloc.si inca nu inteleg de ce. Din acea excursie toti prietenii lui se holbeaza pur si simplu la mine, merg cu capu intors daca e cazul ca sa ma vada, isi dau coate cand ma vad…intelegeti voi.se holbeaza.Am facut rost de idul lui si am inceput sa vorbim chiar des pe mess dar la scoala tot nu ma saluta, pana intr-o zi cand cu un zambet foarte ciudat pe fata(si el de obicei nu zambeste)ma salutat.Intro zi mi-am pus la status ceva gen: bravo tie, m-ai luat in brate.si el m-a intrebat curios pentru cine este statusul si atunci fara sa imi dau seama i-am zis: un baiat(eram destul de nervoasa pe acel baiat pentru ca nu il suport)…nici nu m-am gandit ca lui i-ar pasa. dupa vreo ora ma roaga sa ii spun daca acel baiat este macar din scoala si atunci am inceput sa vorbim.si i-am zis ca si comenteaza la mine si face misto si i-am zis ca ma enerveaza si probabil el a inteles ca vorbeam atunci cu el si mi-a spus sa ii dau conversatia, sa nu cumva sa fac misto de mine.Alta data venise vorba de o prietena de-a mea si l-am intrebat de unde o stie si a zis ca a vazut-o la scoala.cu toate ca acea fata a fost si ea in excursie si am stat tot timpul si cu ea, oriunde era ea, eram eu si invers…si mi-a zis ca pe ea nu a tinut-o minte, dar pe mine m-a recunoscut.Isi punea tot felul de statusuri care se potriveau cu ce se intamplase ziua aia[de dragoste], a inceput si el sa se holbeze…iar prietenii lui erau peste tot unde eram eu…avea perioade la scoala cand ma saluta si imi zambea, iar saptamana viitoare nu ma baga deloc in seama. a inceput sa imi lase commuri pe hi5. fara sa ii spun absolut nimic…m-a vazut o data cu un baiat afara si o perioada nu mi-a vorbit.sia pus niste poze cu niste fete imediat la avatar sip e hi5…in fine… si au mai fost si alte semen dar acum chiar nu le mai stiu.laughing dar partea proasta e ca l-am intrebat daca ma place si a zis nu…. chiar nu stiu ce sac red……. totusi daca a zis nu.straight face precizez ca e zodiac leubig grin ziceti-mi parerea voastrasad

4 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Nu-mi vine sa cred!
Si eu am fost in situatia asta, exact situati asta!
Ce am facut eu?
Il mai salutam la scoala pe baiat, ma comportam normal, cum o fac si cu prietenii mei baieti, dar i-am dat de inteles ca nu ma intereseaza.Nu ca nu m-ar fi interesat, doar pentru ca am hotarat ca e mai bine asa, decat s-o tin la nesfarsit cu povestea asta. Poate el crede ca tu-l placi si se uita sa vada daca te uiti si tu.

| Ady00pk a răspuns:

Nu conteaza zodia... ti-a zis ca nu te place pierderea lui.Treci peste asta nu mai pierde timpul cu el.Iti garantez ca daca nu il mai bagi ins eama si treci peste o sa inceapa el iar sa incerce sa iti atraga atentia, dar tu nu trebuie sa mai pui botul doar ai trecut peste! sa nu mai cazi inca o data in groapahappy baftahappy

| laradio a răspuns:

Nuuuu.Deci toti baietii lei care i-am cunoscut au fost asa. Te face sa mori dupa el, sa nu poti sa stai o clipa fara el, iti da sperante, iti faci vise si dupa se alege praful.Deci sfatul meu, din suflet este sa astepti o propunere din partea lui, oricat de tare ai dori sau te-ar impinge sufletul sa faci tu un pas...mare.As vrea sa stiu ce zodie esti tu.Ai grija de tine.:*

| teobeleaua a răspuns:

Salz fix asa mi s-a intamplat si mie cu o fetishoara am pus botu incearca sal ignori si u sa vezi cum t baga in seama