| tweety21 a întrebat:

daca o fata minora intretine relatii sexuale cu o persoana majora fata avand 15 ani iar parinii nefiind de acord i se poate intampla ceva la baiat daca parintii depun.plangere?

Răspuns Câştigător
| Melonnn a răspuns:

Da, e ilegal.
daca el poate dovedi ca ea a fost de acord, nu cred ca il baga la puscarie.

Daca tu nu depui plangere si o depun parintii va trebui sa mergi la politie sa dai declaratie iar daca tu spui ca ai fost de acord nu cred ca ii pot face ceva.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,find minora ea nu poate fi constienta /matura incat sa ea o decizie asupra exualitati ei, deci da baiatul poate fi acuzat de pedofilie ceea ce si merita

| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste si trage singura concluziile:http://www.mamepentrumame.ro/....../index.php

| Chokorētoバタフライ a răspuns:

Baiatul poate sa intre la inchisoare

| Interfectorem a răspuns:

Respectivul suportă consecințele în fața legii, respectiva primește o bătaie bună de la părinți.

| tweety21 explică:

Dar in lege scrie ca daca are sub 15 ani e ilegal dar avand 15 e legal