| AnDrE_5929 a întrebat:

Buna TPU deci o intrebare pentru fete ca eu nu sk de cate va zile in zona pubiana ma ustura da in vagin si ma doare cate o data ce este infectie ceva? skz categotia

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E clar ca e infectie si daca e asa nu o sa ti treaca fara tratament, daca totusi e raceala o poti trata cu bai din sezut facute cu ceai coada calului sau coada soricelului

| aryana1991 a răspuns:

Daca te ustura, urinezi des si te dor si ovarele atunci ai racit jos. evita sa stai cu mainile in apa rece, daca iesi pe afara nu sta pe banci din alea de beton si poarta mereu ciorapi, bea un ceai cald de musetel si daca in cateva zile nu iti trece mergi la medic

| Azµre a răspuns:

Daca te ustura cand urinezi, sau urinezi des si putin, te dor ovarele, burta etc atunci ai racit si tratezi raceala cu Ciprinol 500mg iei una la 12 ore tratamentul trebuie facut minim 7 zile.

DACA usturimea e cauzata de o iritatia la intrarea in vagin sau ai scurgeri alb-galbui, atunci ai o infectie cu Candida! se trateaza cu Canesten Gyn 3.pentru interior si cu crema Clotrimazol sa-ti dai la exterior sa iti dispara iritatia.

Iarasi daca ai usturime si iti apare pe labii sau la exterior bubite cum sunt cosurile si au un lichid galben inauntru atunci ai Herpes. Il tratezi cu aciclovir si multivitamine.

Acum vezi in care din astea te incadrezi!

Cel mai bine o vizita la GINECOLOG>