| Benghazini a întrebat:

Buna TPU.
De 2 ani am o relatie destul de serioasa cu o fata, totul a fost ok, pana in ultima vreme, sa zic de 3-5 luni. problema e (cel putin asta cred eu) ca nu o mai satisfac sexual, si nu inteleg de ce, pentru ca inainte totul era ok, o satisfaceam, vroia sa facem dragoste. nu conta unde, era nebuneala, dragoste, era fain.
Acuma numai vrea, numai imi da semne ca vrea, nici daca eu zic direct. zice ca nu ca nu are chef. si chiar nu pot sa inteleg de ce. Are pe altcineva? Din cate m-am interesat eu nu ma inseala, m-a inselat inainte odata, dar am iertat-o si am trecut peste, asta a fost la inceput. Daca aveti ceva idei, sa-mi spune-ti ce sa fac, sau ce ar trebui sa fac? numai inteleg de ce e asa... si o iubesc, si cred ca si ea ma iubeste, dar daca e o problema la viata sexuala inseamna ca nu poate decurge o relatie cum ar trebui, si nu inseamna ca e bazata pe sex, dar in orice relatie 50% asta conteaza (parerea mea). Oricum mersi tuturor, astept raspunsuri, poate sunt persoane care au mai patit-o! Multumesc.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In mod sigur o satisfaci,nu cred ca asta ar fi problema.
Ma gandesc ca poate ai facut-o sa se simta un simplu obiect sexual,sa se simta folosita,daca spui ca "nu conta unde,era nebuneala,dragoste,era fain",probabil a fost o doza prea mare de sex si i-a prea ajuns,drept pentru care acum,pur si simplu,nu mai vrea.
Totul e,de fapt,in mintea ei.
La fel de bine,insa,poate sa-i placa de altcineva,sa simpatizeze un alt baiat si tu sa nu fi bagat de seama,pentru ca atunci,chiar nu poate sa te doreasca pe tine,gandurile si visele ei se invart in jurul celuilalt,nu in jurul tau.
Nu-i nevoie sa innebunesti si sa banuiesti acum pe toata lumea din jurul ei,poate fi si o banala scadere a libidoului ei,doar incearca sa afli motivul real pentru care "nu mai are chef"!
O discutie calma si draguta posibil sa lamureasca putin lucrurile.
In plus,poate ca tu ai acelasi ritual si,asta oboseste,invata sa introduci mici surprize in meniu, cauta sa fii interesat de placerea ei, nu numai de a ta, nu te grabi si, fa diferenta intre a face sex si a face dragoste.
Si va fi bine!

11 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Eu cred ca e plictisita si atat.Sau e ceva schimbat in sentimentele ei fata de tine.O data ce refuza asta, ceva nu e bine mai ales ca inainte erati ok.straight face

| VadTot a răspuns:

Sper sa nu am Dreptate dar ti o spun din propria experienta! Daca ea te a inselat si ai iertat o greaseala mare ai facut, ca nu v ati despartit atunci)Este posibil sa te insele din nou si sa aive un alt iubit secret ca sa spun. asa..Deci eu iti recomand sa aveti o discutie serioasa si sa ti spun cit de mult te mai iubeste si ce se intampla de fapt! Eu am impresia ca sigur are o relatie cu un baiat!@! Daca te a inselat odata nu i va fi greu sa te mai insele inca odata si tot asa!

| Benghazini explică:

Deci am avut o discutie cu ea, de inselat nu prea poate sa ma insele, practic e cam tot timpu cu mine, o conduc la gara (ea sta putin mai departe) dar face naveta zi de zi ca merge la scoala, si vine si la mine, suntem cam tot timpu impreuna, oricum am vorbit cu ea mai serios, dar nu prea intelege ea multe lucruri inca e copila sau imatura, si am decis ca las sa mai treaca putin timpu, poate cu vremea o sa-si dea seama de anumite chestii care conteaza. Oricum multumesc tuturor.
PS: love TPU!

| ioana1704 a răspuns:

Daca nu vrea, las-o in pace si nu mai deschide subiectul. Nu-mi dau seama exact cum va reactiona, dar poate simte nevoia dupa un timp sa vorbeasca si vei afla. Lasa lucrurile sa mearga de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai realizat tu ca nu o satisfaci sexual? ai auzit de jocurii ale dragostei sau jocuri sexuale, incearca sa schimbi atmosfera in pat si in viata de zi cu zi ca viata intr-un cuplu devine monotona daca nu aducem cate ceva nou, si asta ne indemna sa mai "schimbam calibrul" tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ne intrebi pe noi in loc s-o intrebi pe ea?
toti o patesc(adica cum `o patesc`?)dar la nimeni nu e ca la tine, asa ca n-ai pe cine sa intrebi...
sau daca vrei locuri comune si sabloane...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de raspunsurile de aici cel mai bun lucru pe care poti sa il faci este sa o iei de manuta si sa o intrebi tot ce vrei tu sa stiihappy. As putea sa-mi dau cu presupusul, dar nu are rost ca la imaginatia mea as scoate 100 de cadre si poate niciunul nu este cel care este la tine. Spune-i ca simti ca e mai distanta fata de tine, intreab-o unde gresesti, de ce e fara vlaga in prezenta ta si dupa revin-o cu raspunsul. Asa va fi mai simplu sa primesti un sfat.

| Cosmotel a răspuns:

Sa mai vii si tu cu ceva nou. nu-i demonstrezi ca o iubesti doar prin sex. din pozele de pe hi5 parca prea va sufocati.
strict parerea mea.

| benga94 a răspuns:

Ar fi multe semne de intrebare! In primul rind poate e mai stresata de ceva timp,probleme in familie cu bani etc,si nu ii mai e aminte de sex,pote fi si asta o problema sa stii stiu un caz asemanator si respectiva locuia in aceiasi casa sot si sotie nu pleca fara el nicaieri munceau si in acelasi loc deci nu prea avea cind sa il insele era de la probleme in famila ei si cu niste bani si nu mai era aminte de prostii dupa ce sau rezolvat acele probleme s-a rezolvat si cu apetitul ei sexual,tu daca nu locuiesti cu ea intreab-o daca e stresata din anumite probleme ce o framinta, o problema trebuie sa fie, daca nu are nici o probleam inseamna ca o satisface altcineva avind in vedere ca tea mai inselat o data de obicei femeile daca a gresit o data repeta greseala de mai multe ori asa ca trebuia sa o lasi de cind a gresit prima data, decit cu o femeie asa mai bine singur, sper sa iti rezolvi problema si sa afli care e treaba, Bafta!

| PsihinG a răspuns:

Dragostea adevarata nu inseamna sa faci doar sex, in cea mai mare masura inseamna, prietenie, comunicare, intelegere.
Iubita ta poate trece printr-o perioada mai dificila si din aceasta cauza libidoul ei sa fie scazut.
Sfatul meu este, sa fi intelegator sa cauti sa discuti ce ea si sa afli ce o supara, ce probleme are si sa-i fi alaturi.
Poti fi romantic si fara ca scopul final sa fie o partida "nebuna de sex".

| NoName_8511 a răspuns:

Greece are dreptate. probabil ai facut-o sa se simta precum o papusa gomflabila.nu stiu, intreab-o care e motivul pentru care nu mai vrea.