| SpeșălGirl a întrebat:

De cate ori e bine sa bagi tu prima in seama pe facebook baiatul, avand in vedere ca de abia incepeti sa va cunoasteti?

11 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

De cate ori simti nevoia. daca vezi ca intretine conversatia atunci e numai bine. daca vezi ca raspunde sec atunci nu-l mai baga niciodata si nici nu ii mai raspunde.

| neutrino a răspuns:

Niciodata, tu eventual ii poti raspunde!

| TSO7 a răspuns (pentru neutrino):

De ce niciodată?
De ce mereu baieții trebuie sa se bage în seamă?

Eu zic să vorbești cu el când vrei, dar să nu insiști. Adică să îl abordezi de vreo 2 ori, iar dacă el nu te abordează după nu știu ce să zic...nu vrea să discute cu tine, din păcate.

| neutrino a răspuns (pentru TSO7):

Eu zic sa nu-mi spui mie parerea ta, ci persoanei care a pus intrebarea: aceasta asteapta pareri mai multe, nu eu. O noapte frumoasa.

| TSO7 a răspuns (pentru neutrino):

Eu voiam să te întreb la rândul meu pe tine:
"De ce niciodată?
De ce mereu baieții trebuie sa se bage în seamă? "

Iar cea de-a doua parte era pentru SpeșălGirl, dar nu am vrut să fac dublu post. Scuze dacă te-am deranjat (serios).

O noapte bună și ție.

| neutrino a răspuns (pentru TSO7):

Nu, nu mai deranjat, dar cel care a pus intrebarea asteapta tot mai multe pareri, nu eu.

| Dendoris a răspuns (pentru neutrino):

Uuuuuu, discriminare pozitivaaaa, imi placi! Hai sa iesim la o cafea.

| Dendoris a răspuns (pentru TSO7):

Prietene, ea/el te bate ca are mai multe fundite ca tine. Eu zic sa te pui pe treaba si sa o bati ca sa te asculte lumea.

| Dendoris a răspuns (pentru neutrino):

Still, de ce nu ii raspunzi lui TS07? Tot ii eviti intrebarea. Nu e frumos sa nu raspunzi la intrebari.

| pufulescu a răspuns:

Dar de cand exista reguli intr-o relatie? Daca vrei sa iti creezi propriile tale reguli e absolut ok, nu are rost sa intrebi pe altcineva. Mi se pare din ce spui tu ca ati facut deja cunostinta, probabil el a facut primul pas, sau tu, nu conteaza asta... dar si baietii sa stii ca asteapta raspunsuri la avansurile lor chiar si verbale, nu gasesc ca e ok sa il lasi pe el sa inceapa toate discutiile. Sunt putini cei care prefera sa dea ca boul cu cornul in poarta inchisa, sa scrie romane pe vreun chat pana catadicseste domnita sa raspunda! Eu cel putin nu ma numar printre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-l in seama pana te baga si el...