| Ofiintă a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un baiat, aproximativ o luna.
La inceput vorbeam foarte mult, el a fost cel care incepea primul conversatia, fie pe fb, prin sms.
Noaptea vorbeam la telefon.Il mai contactam si eu desigurlaughing
Duminica trecuta am vorbit cu el si m-a invitat la strand.
Brusc, toate astea s-au schimbat, de cateva zile nu mi-a mai scris dupa care l-am intrebat daca e suparat si a spus ca nulaughing
De la aceasta coversatie au mai trecut patru zile si nu mi-a mai scris de atunci.
Sambata observ pe facebook ca este la strand cu altii printre care si cateva fete.
Ma intreb ce s-a intamplat cu ellaughing
Ce vrea sa insemne aceasta ignoranta? Eu nu inteleg pentru ca era atat de interesat sa ma contacteze, vorbeam zilinic.
Ma invita dupa care pleaca cu altii/altele, m-am enervat, ar fi putut sa imi spuna daca numai vrea sa vorbeasca cu minelaughing dar toata ignoranta asta m-a facut sa imi fie dor de elcrying
Prietenele m-au sfatuit sa ii scriu, dar orgoliul nu ma lasa, nu consider ca eu ar trebui sa fiu persoana care sa il contacteze.
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu are importanta ce cred eu,important e ce vei face tu.
Nu-i scrie,cauta-ti o trupa vesela si mergi cu ei la strand si,cat timp el va tacea,vei tacea si tu.
Faptul ca vei merge la strand cu alte persoane si nici nu comunici cu el,s-ar putea sa fie exact impulsul de care are nevoie ca sa te caute din nou.
Si, cheama-ti cea mai buna prietena acasa, imbraca-te in costumul de baie si spune-i ca vrei o critica exacta la ce nu i-ar putea place la infatisarea ta.
Pentru ca poate fi si asta, baietii la varsta adolescentei pot fi extrem de superficiali, apreciaza doar exteriorul si modul cum arata o fata...

| Ofiintă explică (pentru greece12):

Chiar asta am facut, am fost cu cativa prieteni insa inca nu da niciun semn de viata.
M-am gandit sa-i scriu stiind ca el ar trebui sa faca acest pas insa de fiecare data m-am oprit.
Nu stiu ce sa mai cred, initial am vrut sa-i arat indiferenta, ca nu-mi pasa, doar pentru ca sa ma caute el. El este genul un pic mai timid si nu stiu daca ma va mai cauta si nici ce l-a lovit.
Din toate convorbirile pe care le-am avut mi-a dat de inteles ca-i pasa, astfel numai inteleg nimic.
Multumesc de raspuns!

| greece12 a răspuns (pentru Ofiintă):

Posteaza fotografii de la strand si continua sa mergi cu respectivii prieteni...
Asa,va sti ce faci si daca ii pasa, va reactiona cumva, nu se poate sa taca pentru totdeauna!
Si daca-l vezi, zambeste frumos, saluta-l si asteapta sa-i vezi reactia...

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

A gasit altceva mai de pret pentru el si a riscat. Se pare ca a castigat!

| Eastwood a răspuns:

Sincer stai linistita nu s-a intamplat nimic, poate vroia si el aceeasi atentie care i-o acordai si tu in acea luna si nu a primit-o. Invita-l tu undeva, vorbiti, daca iti place de el spune-i nu astepta sa faca primul pas. Si inca ceva iti spun, sper sa intelegi : Orgoliul distruge tot ce iubirea cladeste! ( daca simti ceva pentru el, este valabil asta ). Sper sa rezolvati!

| Ofiintă explică (pentru Eastwood):

Cel mai linistitor raspuns!
La cat de tensionata sunt acum chiar aveam nevoie!
Sper sa fie cum spui tu.
Multumesc!

| Eastwood a răspuns (pentru Ofiintă):

Stai linistita, m-ai facut sa fiu curios ce o sa-ti spuna, daca vrei, astept sa-mi scrii big grin.

| Ofiintă explică (pentru Eastwood):

Deci o sa am si cui sa ma planglaughing

| Eastwood a răspuns (pentru Ofiintă):

Sunt aici pentru tine, sa te ajut cu ce ai nevoie, fie de bine, fie de rau happy.

| j1NNNx a răspuns:

Probabil vroia sa isi bata joc de tine si sa te lase, si daca a vazut ca nu ii merge a zis "caut alta mai proasta" / daca nu probabil nu te iubeste. De fapt intr-o luna nu poti zice ca e iubire adevarata.

| StalkerSoul a răspuns:

Eu cred ca iti arata putina indiferenta, ca sa te faca sa iti fie dor de el, apoi o sa vina la tine si o sa bage cine stie ce vrajeli ca sa te aproprie cat mai mult de el.laughing

| Ofiintă explică (pentru StalkerSoul):

Sper sa fie cum spui tu!
Multumesc!

| sirD a răspuns:

Orgoliul tau e bun, tine de el
Orice incercare de a-l contacta te va face de cacao

| Waffen18 a răspuns:

Imaturitatea isi spune cuvantul... daca tinea la tine nu facea asta

| Ofiintă explică (pentru Waffen18):

"Imaturitatea" bine punctat, asta am spus si eu!

| calex9522 a răspuns:

Poate nu I ai facut sa inteleaga ca iti pasa de el si poate ca astrpta sa dai si tu un semn. Dupa parerea mea orgoliul este in plus in toata ecuatia asta

| Lucas69 a răspuns:

Părerea mea ca băiat e sa il faci gelos. Asta ne enervează cel mai tare. Trebuie sa fi si tu la fel de nesimtita ca el. Trebuie sa te vadă distrandute in compania altora.