| Netheru a întrebat:

De curand mi-am inceput viata sexuala. Am facut-o de cateva ori, dar nu sunt foarte multumit de cum imi iese. Preludiul dureaza undeva la 30-90 de min poate mai mult poate mai putin habar n-am depinde ce stare am si penetrarea propriu zisa ma tine vreo 5-10 min, iar faza asta ma face sa ma simt prost. Sa fie din cauza ca-s eu incepator si habar n-am sau e ceva problema medicala? Am auzit tot felul de chesti gen: zi probleme de mate in gand, gandeste-te la viitor etc etc. Functioneaza? Voi ce " tehnici " folositi? Mersi!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prea lung preludiul.Ce tot faceti atata timp.Deja este ceva asemanator petting-ului.Pe cine ai gasit sa aiba atata rabdare? Inseamna ca nu iti dai seama cand ea este deja incinsa.Deci incepator.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mama, sa fiu in locul fetei aleai m as plictisi sa astept 90 min. e important si preludiu ala, da nu trebuie dus la extrem.

O partida normal de sex, si aici ma refer la penetrare propriu zis, dureaza intre 7-10 minute, mai mult de atat inseamna deja oboseala

| 1cristian1990 a răspuns (pentru suntserios):

Ce partida normala e aia frate, 7 min, pentru ce naiba te-ai mai dezbracat ca dureaza mai mult! Oboseala inseamna ca nu ai experimentat mai mult fara sa te termini! Eu m-as enerva sa fac 7 min, toata placerea sa fie 7 min, ori 2 -3 ore ori nu o mai fac! Nu vreau sa ma dau jmecher pe aici dar va spun anumite chestii si daca stiti sa cantariti lucrurile imi dati dreptate, daca nu problema voastra! Femeile nu se multumesc cu 7 minute, de aici pleaca lucrurile, ele se multumesc in jur de o ora incontinuu, la 20-30 min de facut dragoste au primul orgasm, de obicei, pot avea si mai repede! Fa calculele prietene de la 7 min la 30 min cat are nevoie o femeie!

| suntserios a răspuns (pentru 1cristian1990):

Prietene e problema ta daca o femeia are nevoie de 30 min sa ajunga la oragasm. Ceva nu faci bine. Da na pe net toti o au lunga de 3 m si rezista 4 ore in pat.

http://www.romedic.ro/cat-dureaza-in-medie-o-partida-de-sex--0P17791
http://www.doctorulzilei.ro/cat-trebuie-sa-dureze-o-partida-de-sex-reusita/
http://stirileprotv.ro/......-sex.htmla
http://spynews.ro/......29822.html

Uite niste rezultate ale unor studii daca ce iti zic eu ti se pare ciudat

| 1cristian1990 a răspuns (pentru suntserios):

Prietene ori ce cioban poate face un test si sa il puna pe net! Saracii care faceau sex acolo si doctoru le tinea lumanarea normal ca nu s-a putut relaxa si sa se bucure! Sa fim REALISTI, nu vreau sa ma dau in spectacol dar vorbesc din propria experienta, nu din studii pe net, geamatul ce il obti in 7 minute nu e orgasm, sa stii, sau e mimat de femeie! Intreaba un baiat aici, nu sunt fete sa ma laud, intelegi ce vreau sa zic! Avem o discutie barbateasca si imi exprim opinia, daca vrei sa ma intelegi e ok, daca nu iar e bine! Vreau sa va ofer o viziune mai ampla si ca se poate face si mai mult!

Si nu mi se pare ciudat ceea ce spui tu, e adevarat ca fiecare persoana e diferita, dar poate cei care sunt in studiile respective nu fac putin efort ca sa dureze mai mult!

| Emilian65 a răspuns:

Cand incepi sa faci sex, lasi orice gand in afara faptului ca esti cu prietena.

| 1cristian1990 a răspuns:

Prietene nu vreau sa vorbesc aiureli! Fiecare persoana e diferita si speciala!
Preludiul ar trebui sa tina intre 15 si 30 min! Am observat ca la inceput cand faceam dragoste pe mine ma tinea si 2 ore, cei care spun ca e prea mult si ca e oboseala nu stiu pentru ca nu au exprimantat astfel de senzatii, femeia matura e facuta ca sa poata face dragoste si 4 ore eventual! Ar trebui sa incepi in a face exercitii pentru ca sa te tina mai mult, dar sunt mai secrete, am sa ti le spun pe privat ca sa nu stie tot prostu care o face 2 minute si spune ca e bine, vreau sa stie cei care vor sa o faca mai mult! Vai si amar de femeile celor care o fac 5 min si se termina, nu vor fi satisfacute niciodata!