| Mariamary999 a întrebat:

Buna TPU
De la cat timp dupa relatie credeti ca e bine sa-ti incepi viata sexuala?
Eu si prietenul meu avem 4 luni de cand suntem impreuna, el 24 de ani iar eu 18.
Cam cat credeti ca e bine sa nu fac "dragoste" cu el? Nu vreau sa fiu catalogata nicicum. P.S ( e primul)winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei fi "catalogata" orice ai face. Lumea mananca mereu rahat. Daca faci dupa o luna, esti panarama, daca faci dupa 2 ani, proasta. Nu trebuie sa te doara de ce zic altii. Cand simtiti nevoia sa faceti sex, faceti. Mi se pare stupid sa iti pui in minte un anumit timp.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ca o faci peste 2 zile ca o faci peste 2 ani, este acelasi lucru, sunteti la varsta la care trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri, nu lasati viata sa treaca pe langa voi, daca nu esti pregatita de sex si ti frica ca vecina de la 3 te va cataloga curva te rog nu mai irosi timpul baiatului si retragete din relatie astfel el isi va gasi o fata deschisa la minte cu care va face sex linistit

| mihai69 a răspuns:

O puteai face după prima zi, sau după un an. În oricare dintre cazuri, relația poate continua până la adânci bătrâneți, sau doar până a doua zi dimineața.
Chiar nu e nicio regulă aici. O s-o faci exact atunci când te simți tu bine, liniștită și ferm convinsă că trebuie s-o faci, indiferent dacă a doua zi n-o să mai vrea să audă de tine (ceea ce sper că nu va fi cazul, dar e mai bine să pui răul înainte).
Baftă! și nu uitați de protecție!

| neutrino a răspuns:

Daca este primul, mai lasa-l sa mai astepte, altfel risti sa-si strice frumoasa impresie pe care o are despre tine. Spune-i, chiar daca nu este adevarat, ca doresti sa devii femeie numai dupa nunta, si ai sa vezi apoi ce ochi va face!

| Emilian65 a răspuns:

Este bine sa faceti sex atunci can reusiti sa va cunoasteti foarte bine.

| cristimihailov a răspuns:

Personal daca la a 5a intalnire nu se i tampla... atunci mai bine schimba.

| Oana92 a răspuns:

Atunci cand esti pregatita si ai destula incredere in el. Nu exista reteta pentru asta. Pentru unele cupluri e ok dupa 2 saptamani, iar altele nu ajung la increderea necesara nici dupa 2 ani.

Nu uita de prezervative si de lubrifiant cand ai sa ajungi sa faci acest pas. Distactie placutawinking

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu e vorba de cat timp trebuie sa treaca, daca tu consideri ca e un tip misto si merita sa-ti incepi viata sexuala cu el pentru ca te simti pregatita eu zic sa-i dai inainte. Daca totusi ai dubii in ceea ce priveste baiatul eu zic sa mai astepti.