| NuAvemNume a întrebat:

De la lichidul preseminal al barbatului pot ramane insarcinata? Din sa mentionez ca nu avut nicio ejaculare inainte. A fost doar acel lichid si au curs cateva picaturi in zona inima (nu inauntru) Sunt sanse sa fiu insarcinata? (sunt virgina)

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In acest caz nu poti ramane gravida.

| Quassaar a răspuns:

Acel lichid poate conține spermatozoizi. Șansele sunt foarte mici de sarcina daca n-a existat contactul propriu-zis. Nu-ti fa probleme, insa atenție la aceste " jocuri " care pot duce la o finalizare mai puțin dorita.

| Daniel_Naghi_1998 a răspuns:

Dar cati ani ai?

| NuAvemNume explică (pentru Daniel_Naghi_1998):

Curand fac 18.

| Daniel_Naghi_1998 a răspuns (pentru NuAvemNume):

Inca esti virgina?

| Turcanu_Valera_1998 a răspuns:

In acest caz nu poti ramane gravida. Șansele sunt foarte mici de sarcina