| crazy_5962 a întrebat:

Buna TPU...de o saptamana sunt cu un baiat imi place foarte mult de el se comporta frumos cu mine, vorbeste cu mine despre orice, dar existe o problema...eu ma gandesc la fostul meu prieten, cand il sarut pe actualul ma gandesc la fostul(l-am iubit foarte mult, si dupa ce ne-am despartit am suferit foarte mult dupa el)acum nu stiu ce sa fac mi place si actualul dar ma mai gandesc la fostul. vreau un sfat.

Răspuns Câştigător
| tbxx a răspuns:

Uite, daca fostul nu te iubeste, inseamna ca ar trebui pur si simplu sa uiti de el. iti dai seama ca pentru o alta fata te-a lasat pe tine? sad inseamna ca nu ar trebui sa te gandesti la el. eu in locul tau mi-as fi vazut de actualul.
SFAT: fa ce iti spune inima, daca il iubesti pe actualul, mai stai cu el, daca esti inebunita de fostul, stai si plagi toata viata ca oricum nu se va mai intoarce la tinewinking [app: sunt multi baieti pe lumea asta, asa ca...:X]]

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu timpul vei uita de fostul prieten.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca tot nu il uiti pe fostul inseamna ca nu ti-ai oferit timpul necesar sa te vindeci de el si te-ai aruncat intr-o relatie doar de dragul de a avea-o! Ceea ce nu e deloc corect pentru iubitul tau actual!
Trebuia ca o perioada sa ramai singura! De aceea iti recomand sa te desparti de iubit daca dorul de fostul persista!
Caci tu vei fi cu gandul la celalalt in timp ce el se indragosteste (probabil), de tine!

Nu il amagi intr-o relatie care nu duce nicaieri si nu va fi iubit! O sa-l faci sa sufere din cauza inconstientei tale!

Fa tot posibilul sa te gandesti la actualul sau las-o balta!

| Ririru a răspuns:

Cu timpul daca te simti bine in preajma baiatului asta, o sa-l uiti pe fostul. Doar ca mi se pare umpicut nedrept [pentru el] sa incepi asa o relatie.

Tu decizi ce`ti face mai bine. Despartirea de el sau relatia cu el!?

| oLeNNNao a răspuns:

Se numeste amintire :]. Iti e dor de el :] Sau cel putin inima te inseala :] Oriq eL face parte din trecut conteaza prezentul acum implikate mai mult in relatia ta cu actualul :]. din cauza ca ai suferit mult pentru el astea te'a facut si m'ai mult sa te gandessti la el :] Dar ce mai conteaza? Te'ai gandit vreodata ca poate actualul o sa te faca mult m'ai fericita?:] si n'o sa te faca sa suferi?:] poate e diferit poate nu se zice ca toti baieti sunt la fel :] Dar fiecare stim ca nu e asa :] Fiecare are o latura sensibila [oriq ei sufera mai mult decat noi doar ca nu ne arata asta] Timpul trece :] il vei uita poate il iubesti inca dar nu esti indragostita de eL love struck Atatha tot :* Baftaaaa >big grin

| NoChanceForUs a răspuns:

N-ai nevoie de sfaturi.Alegerea e a ta: ori stai cu asta, ori il lasi in pace si plangi dupa fostul`.

| Huk_5666 a răspuns:

E cam greu cu dragostea,dar cand persoana de langa tine iti ofera afectiune,si sentimentele de care tu ai nevoie, si care fostul poate nu ti le-a oferit cum ai vrut/cand ai vrut, poate amintirea fostului prieten se va sterge si vei forma un cuplu mult mai frumos cu actualul.happysucces

| Chriistiinex a răspuns:

Inseamna ca inima ta nu esti completa t actoalul mai e o particica ascunsa a lu fost eu te sfatuiesc sa discuti cu fostul ori sa ramai cu actualul eu izi urez noroc

| OvIaTaNeBuNa a răspuns:

Asa am patit si eu, adica m-am despartit de fostul prieten si ca sa-l uit m-am bagat in alta relatie. La inceputul relatiei eu tot ma gandeam la fostul si il puneam in paralel cu el dar dupa un timp l-am uitat si acum sunt fericita alaturi de prietenul meu actual. Asa ca daca vrei cu adevarat poti sa-l uitihappy