| MilkshakeShake a întrebat:

BUna TPU. De obicei ascult mai mult de inima dar daca vad un sfat constructiv il bag in seama. Am avut prieten 2 ani dar m-am despartit de el. Povestea e prea lunga, dar chiar numai mergea nimic intre noi. Intre timp am inceput sa ma atasez de un baiat. Nu sunt genul ala care ii schimba ca pe sosete. Eu cand pun suflet undeva dureaza mult. Imi pare rau dupa fostul dar chiar nu mai rezistam asa. Baiatul asta are prietena, iar eu i-am spus ca m-am atasat de el si a zis ca si el putin. Acum radem glumim de gadilam, ma mai pupa uneori pe obraz, ne purtam ca 2 prieteni foarte buni. I-am spus ca nu as vrea sa ma bag intre el si prietena lui pentru ca si el este cu ea de aproape 1 an, i-am spus chair de multe ori ca nu e bine ce facem si ca nu as vrea sa isi bata joc de prietena lui dar nici el nu renunta. Uneori imi spune si el ca poate e mai bine sa ne oprim dar nu inceteaza nici el. Chiar nu stiu ce sa fac. Mi-a spus " niciodata sa nu spui niciodata. Mai bine e sa speri, sa spui ca speri ". Un sfat? Sa continui sa ma mai vad cu el ( merg la un amic si ei stau amandoi ) sa mai "flirtez" sau ce as putea face sa ma "dezatasez " de el pentru ca e chiar greu. SImt ca il cunosc de o viata nu doar de cateva luni.

8 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu zic sa nu te mai intalnesti cu el, sa il lasi cu prietena lui. Desi stii ca nu e bine ce faci pentru ca el are prietena, tu continui. Gandeste cu mintea, nu cu inima. Daca o sa considere ca actuala nu este pentru el si o sa te vrea pe tine o sa te caute. Pune-te in locul prietenei lui sa vezi cum te simti. Poate ca ceva ii lipseste cu atuala dar nu e corect fata de ea, si poate daca o sa ramana cu tine o sa faca la fel. Tu acum esti ispita.

| MilkshakeShake explică (pentru IsabelaIssa):

M-am pus in locul ei. I-am si spus lui sa termine cu pupici si cu mesajele, dar nici el nu vrea, iar eu nu am cum sa il ocolesc pentru ca ma vad mereu cu amicul asta ( noi suntem la facultate si e singurul de la mine de acasa cu care ma inteleg si ne cunoasteam, nu pot avea nimic cu amicul meu suntem doar ca fratii ne ajutam etc. ) Mereu cand vine de acasa imi spune ca i-a fost dor de mine si chestii de genul. DE fiecare data cand pleaca imi da mesaje sa am grija de mine si multe altele. Am vorbit cu el despre prietena lui, mi-a spus ca se cearta cu ea si ca nu crede ca mai dureaza mult si i-am dat sfaturi, ce ar trebui sa faca, cum ar trebui, dar de fiecare data cand trec sa zicem 3 zile si nu merg la ei ma suna si ma tot cheama si daca nu, vine el la mine... Jur ca ii spun mereu sa terminam, ba chiar ma port urat cu el in sensul ca il ignor si nu prea ii vorbesc si ma tot ia in brate si imi spune ca nu trebuie sa fiu asa si sa sper.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru MilkshakeShake):

Atunci spune-i scurt si clar sa aleaga ori sa inceteze.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Mai bine ramaneti prieteni pentru ca daca se va despartii de iubita lui si va sta cu tine nu va dura mult iti va da papucii si se va intoarce la ea. Acum fa ce crezi tu ca e mai binewinking

Succes

| neutrino a răspuns:

Incearca la amicul lui.

| SkyPilot a răspuns:

Daca vrei sa vezi cum e la pat, mergi inainte.
Daca nu, il pui la punct si il eviti. Asa ceva nu iti va aduce nimic bun.

| grab a răspuns:

Daca el are prietena si e dragoste adevarata intre ei, o sa incerce sa scape frumos de tine. dar daca nu, si iti da atentie in continuare, poate ar fi bine sa iti joci cartea ta norocoasa, nu ai ce pierde.

| e1xtz a răspuns:

Va mananca pe amandoi pana o sa va scarpinati...mai devreme sau mai tarziu