| LlamaWSS a întrebat:

Bună TPU.

Deci e fata asta din clasa mea...care încă din clasa a 7 a se dă la mine, se aşează n bancă cu mine, mă cicăleşte etc..acum în ultima vreme a început s o facă tot mai mult. Ieri am vorbit f.mult şi m a întrebat dacă vreau să fim împreună. cand am vrut să i răspund a venit profu şi ne a întrerupt.
La finalul orei m am dus la ea şi i am spus că m am gândit iar ea, fără să mă lase să termin propoziția zice : "am glumit, mă".

Ce să nțeleg din asta? Acum am văzut că ma cam şi evită iar eu o iubesc enorm şi nu mai rezist. Ce mi recomandați, ce credeți voi?

P.S : am încercat să uit de ea dar nu pot.nu pot

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Pai focalizeaza-te asupra temelor cu si mai multa determinare pana cand ai sansa sa-i spui ce simti. daca e asa agitatie in clasa invit-o sa faca cativa pasi cu tine si dar nu
raspunde la intrebarile ei chiar asa serios. fii mai glumet, joaca-te cu ea. poti sa-i spui ca o placi dar pe un ton diferit de cel de disperat. mai jucaus. poate asa cum a facut ea. poti invata mult din asta. arata ca-ti pasa insa nu este totul pentru tine. in plus cred ca a sosit timpul sa-ti cauti un mentor in familie, poate tatal, un unchi, un verisor mai mare. si invata putin despre inteligenta emotionala.
bafta.
e plin de fete in jurul tau, nu uita asta

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Este suparata pe tine, pentru ca nu ai fost hotarat de la inceput si ai ezitat in ai raspunde la intrebarea pusa de ea.

| SkyPilot a răspuns:

Eu as zice ca te place, dar ii este frica de o relatie cu tine.
Ia-o deoparte, spune-i ca ai luat-o in serios cu ce a spus si ca tu o placi foarte mult. Spune-i ca daca o sa fie cu tine o sa o iubesti si o sa o respecti, ca nu este nici una asa de frumoasa cum este ea. Nu ai decat de castigat. Lasa-i timp pentru un raspuns.

| grab a răspuns:

Pur si simplu asteapt-o. asa e la varsta asta, sunt ametite si rasfatate. o sa vina ea inapoi daca ii place de tine, incearca totusi sa nu te consumi foarte tare din asta, mai ai si alte treburi... succes!

| Skilline2012 a răspuns:

Sunt 120% sigur ca te place daca e adevarat tot ce zici. Chestiile astea nu se intreaba, e penibil sa intrebi o fata "vrei sa fim impreuna?"... ce naiba. Sarut-o cand sunteti singuri direct si aia e.

| Panfil_Marina_1995 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa urmezi inima, dar eu cred ca ti-a spus,, am glumit, ma"fiindca îi era frica de răspuns sau sa nu o faci de rușine. ..sau ceva de genu tongue

| Allina1 a răspuns:

Hei... Pai uite du-te la ea si spune-i ca tu o iubesti, spune-i ce simti..saruto...probabil ea a zis ca a glumit pentru ca ii era frica de raspuns... funda?

| carlutza18 a răspuns:

Tot ce vroia sa faca era sa vada daca tu o iubesti.Sincer eu as crede ca a vrut doar sa isi bata joc de sentimentele tale

| citialina a răspuns:

Vorbeste cu ea in privat si incearca sa baigi ideea de a fi impreuna cu ea, asa mai subtil. Fii atent la ce scrie, cum scrie si incearca sa aflii daca ii place de tine. Daca vezi ca nu functioneaza, intreab-o direct, sunt sigura ca o sa iti spuna adevarul! happy