| Criss003 a întrebat:

Din luna iulie am inceput sa am o viata..cum sa zic mai complicata. Sa spun cum sta treaba: Eu am stat cu un baiat 8 luni, dar m-am despartit de el pentru ca eu sunt o fire mai vesela, mai de viata si datorita lui ma inchisesem in mine. Adica daca eram suparata sau avem ceva, in loc sa ma faca sa rad, era serios.(asa era mereu) iar mie nu imi placea asa.a mai zis si ca lui nu.i place sa rada asa din orice ca numai prostii rad asa. Eu am crezut ca e mai serios pana se obisnuieste cu mine, pentru ca asa eram si eu la inceput. Plus ca nu suporta sa se apropie nimeni de mine. Daca vorbeam cu vreun amic imi zicea ca se da bine pe langa mine, ca vrea mai mult si nu stiu ce.
Dupa despartire tot insista sa.i dau si lui mesaj daca o sa stau cu cineva, sa.i zic si lui cine e si chestii din astea(de ce as fi facut asta daca nu mai vorbeam cu el)..In fine, un baiat(de care mi-a mai placut mult timp, dar el nu a stiut) a inceput sa se bage in seama cu mine. Vreo 2 saptamani asa ne tachinam, jucam..in fine. pana cand a prins curajul sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna, si i.am zis ca da. Dupa cateva zile a aflat fostul si l.a sunat sa-l ameninte(desi el a zis ca nu l.a amenintat) si ne.am despartit. sad plus ca el imi zicea inainte de fostul care l.a sunat ca e baiat de treaba si il respecta pe cand celalalt spunea la adresa lui numai jigniri iar el se credea cel mai frumos si nu situ ce.
Sa revin la ultima despartire..am ramas prieteni, dar din cand in cand ne mai sarutam. Si mi-a zis de cateva ori ca pot sa-mi fac prieten(dar cand ma vede cu altcineva, nu suporta) asa ca eu nu stiu ce sa mai cred..acum cateva zile am fost la lautari si era si el si am vorbit cu niste baieti, am facut cunostinta si se suparase ca daca el nu amers pe scaune la baietii aia eu de ce m.am dus..am inceput sa ne certam putinel si i.a sunat telefonul dupa care eu am vrut sa continui discutia si el m.a intrerupt cu un sarut. Dupa ce am plecat de la lautari, ne.am dus acasa la un baiat(eu, el, prietena mea si baiatul ala) sa vedem un film si ne.am sarutat si acolo. si cand a venit timpul sa plec acasa cu prietena mea nu.i venea sa ma mai lase sa plec. iar la lautari daca vedea ca ma saluta vreun baiat ma lua prin surprindere in brate.
Eu ce naiba sa mai cred? Nici nu ma vrea, dar nici nu ma lasa sa plec.sad
Si stiu ca si eu gresesc pentru ca accept sa ma sarute, dar fac ce simt. sad
Multumesc celor care au citit tot.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Asa este dar uneori se mai fac si exceptii... apoi eu cred ca a facut primul pas când te saruta mereu chiar daca nu sunteti impreuna. Când te mai saruta, spune-i : ori totul, ori nimic. Asa nu mai poti continua. Sau ai putea sa-ti lasi orgoliul deoparte si sa-l intrebi daca mai vrea sa fiti impreuna, dar nu uita sa-ti spui conditiile ca nu cumva sa-si faca,, grade'' crezând ca esti prea disperata dupa el! Vezi tu cum faci dar schimba ceva ca nu prea e OK, parerea mea! Succes! happy

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ar fi timpul sa te decizi ce vrei si sa-i spui lui asta adica primului pentru ca NU e bine ce faci. Zici ca el nu stie ce vrea dar se pare ca nici tu devreme ce va mai intalniti, te lasi sarutata etc.

| Criss003 explică (pentru lpavel):

Eu vreau sa mai fiu cu el. Dar nu ii spun asta pentru ca am orgoliul meu, pentru ca el e baiat si ar trebui sa faca primul pas.

| Criss003 explică (pentru lpavel):

Eu nu il intreb nimic. Cel mai bine: atunci cand va veni din nou sa ma sarute, o sa-l resping si daca ma intreaba de ce o sa-i zic ca 2 "amici" nu fac asta. happy

| lpavel a răspuns (pentru Criss003):

Bine gandit, fa asa iar daca vrea mai mult o sa-ti ceara sa va impacati! Succes! happy

| Criss003 explică (pentru lpavel):

Multumesc! happy

| lpavel a răspuns (pentru Criss003):

Mi-a facut placere! happy

| lpavel a răspuns (pentru Criss003):

Asa este dar uneori se mai fac si exceptii... apoi eu cred ca a facut primul pas când te saruta mereu chiar daca nu sunteti impreuna. Când te mai saruta, spune-i : ori totul, ori nimic. Asa nu mai poti continua. Sau ai putea sa-ti lasi orgoliul deoparte si sa-l intrebi daca mai vrea sa fiti impreuna, dar nu uita sa-ti spui conditiile ca nu cumva sa-si faca,, grade'' crezând ca esti prea disperata dupa el! Vezi tu cum faci dar schimba ceva ca nu prea e OK, parerea mea! Succes! happy

| NameHarris a răspuns:

Se teme baiatu de fostul iubit al taulaughing