| MariusLopatar a întrebat:

Buna TPU, doar mie mi se pare ciudat sa te razi? Ma refer inclusiv la zona intima dar si pe corp, tin sa mentionez ca sunt non-binary, celor doi parteneri sexuali actuali (un baiat si inca cineva caruia nu-i stiu inca genul), lor nu le place, dar nu ma pot rade, mi se pare scarbos tare.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba au organele sexuale cu rasul parului?
Asta este o preferinta personala si nu are nici in clin sau maneca cu sexul.
Poti sa pastrezi parul cat vrei tu de lung, atata vreme cat te speli si esti perfect curat, cand vrei sa ai sex cu cineva, indiferent ca-i femeie, barbat sau cuplu.

| Madaxo97 a răspuns:

Sincer ar fi de bun simț măcar in zonele intime sa te razi mai ales înainte de un contact sexual, si la sub braț pentru a evita sa transpiri excesiv. Pe picioare, mâini, piept, e ok daca nu vrei sa te razi. Nici bărbații nu fac asta oricum decât unii din ei. Până la urmă e alegerea fiecăruia ce face cu corpul lui, daca vrei sa te razi, o faci, daca nu, nu. Dar dacă partenerii tai si-au exprimat dorința ca nu le place de tine cu păr, ar trebui sa ți cont si de părerea lor.

| fata357 a răspuns:

Nu este ciudat, este un lucru de igiena corporala. Că prin prea mult par se transpiră și oricât te-ai spala, tot e mai rău decât dacă ai fi ras. Acum depinde și de partenerii tai și de ceea ce prefera și ei.