| DorinelHypeDorinel a întrebat:

e vorba de 3 fete 1 directa, si 2 timide
eu am 14 ani, sunt slabut, inalt si nici urat dar nici chiar fumos, sunt boboc in clasa a 9-a la liceu si de cand am venit prima zi o fata s-a dat pe langa mine si mi-a zis ca-s dragut, dar eu nu o plac pe ea, ea fiiind destul de frumusica, mai este una care ma priveste tot timpul si cand vorbeste cu mine vorbeste cu incredere, parca ne-am sti de o viata, e mai "fericita" cand vorbeste cu mine, eu facand-o sa rada cu glumele mele, eu facandu-le pe toate sa o faca, si ea fiind frumoasa si ea si precedenta avand 14 ani, ca mine. acum sa trec la ultima, e ceva de povestit, eu nu sunt timid deloc, imi place sa spun glume si sa fac caterinca, si glume nesimtite cu fetele, metode ciudate de abordare... DAR EA MA BLOCHEAZA nu mai stiu de mine, ma trec toate apele, ma iau fiorii, nu ma pot abtine sa n ma uit la ea... sa va spun cum a inceput eu nu am vazut-o bine de la inceput si nu am abordat-o nicicum, dar am observato cand se uita la mine si ne-am uitat timp de cateva secunde in ochii unul altuia dupa ea intorcandu-se brusc, dupa acele secunde de procesare. atunci m-am indragostit de ea si am inceput sa ma blochez cand o vad, dar am luat-o pe calea lunga, am inceput cu privirile de o secunda, chiar mai putin, unul la altul, dupa ne-am uitat mai mult, iar dupa am ignorat-o putin, sa vad ce face, s-a uitat foarte mult la mine, iar de ieri am inceput sa ne uitam secunde in sir unul in ochii altuia iar prietena ei a observat si i-a soptit ceva iar ea a dat din cap zicand nuuu, iar cand ma uit la ea, ea se uita cu coada ochilui la mine iar prietena ei zicand-ui de fiecare data ceva la ureche uitandu-se amandoua la mine
ea e mai timida si se face ca ma ignora dar nu poate si cand vrea sa plece de langa mine, pleaca cu o prietena se uita in spate, si nu-i place sa discute in public
CE CRED EU CA TREBUIE SA FAC
sa o duc undeva, seara, cand ies de la scoala, sau la ceva cu scoala, ca eu am scoala dupa masa, si sa-i zic ca-s obosit si sa stam undeva jos, si eu ma ridic inaintea ei dupa cateva glume, daca-mi iese si sao iau de mana, sa zic ca o ajut sa se ridice si sa nu-i mai dau drumul
daca voi credeti ca ar trebui sa renunt la ea sa iau pe una dinre primele 2 nu stiu ce saa zic ma mai gandesc, sunt nehotarat NU STIU CE SA FAC

3 răspunsuri:
| XSmokerxx a răspuns:

Fute-le pe alea care se dau la tine, dupa fa pe inabordabilul cu aia care te blocheaza, dupa te combini cu ea.
Traieste-ti viata

| XSmokerxx a răspuns:

Scuze frt pentru raspunsul ala de acu 12 ani, i was fighting my own demons

| SARKAN a răspuns:

Nu fratele meu.aia iti place cu ea trebuie sa reusesti, deci nu exista in mintea ta ca nu vei reusi tu trebuie sa iti impui asta.tot ce iti propui vei reusi.deci asculta la mine si asculta bine.Cauta sa o abordezi mereu cand e singura ca daca e cineva cu ea s-ar putea sa se inhibe.si ii spui direct fata draga eu te plac de-mi face inima ca la soarece cand vede pisica.Esti ceva deosebit ce voi pretui mereu(chiar daca nu-i adevarat)tu trebuie sa ii arati ca e importanta, si vezi cum reactioneaza si cu tupeu ii bagi intrebarea vrei sa fii prietena mea? daca zice da e bun daca zice nu nu te dai batut ca fata vrea da e rusine.fii tare frate si zii exact ceea ce gandesti ca la junioare asa le place