| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Eu acum am o relatie cu un tip, dar sunt cu el doar pentru ca vreau sa fiu cu cineva! Anul trecut, la inceputul lui octombrie, am inceput o relatie cu un tip.Imi placea foarte mult de el.Am iesit intr-o seara ( noi ne cunosteam de mai mult timp, mai iesiseram si vorbeam de cativa ani), dar ca amici si atat.Cand am iesit, a fost totul bine si frumos.M-a adus acasa si stateam de vorba in fata blocului si mi s-a parut ca se comporta ciudat, gen mi-a luat pachetul de servetele si mi l-a aruncat pe jos.Eu am vrut sa plec si el a intrat dupa mine si m-a luat in brate si m-a sarutat.Eu am urcat si ziua urmatoare i-am zis ca nu vreau sa fim impreuna.M-a lasat in pace si dupa 2 saptamani l-am vazut in oras si l-am bagat in seama, ma razgandisem.Ne vedeam, simteam ca ma place, eu il placeam, dar parca eram totusi retinuta in relatie.Eu eram virgina si tineam mult la acest aspect.Cu toate astea, mi-am daruit virginitatea lui.Nu m-a fortat, ci pur si simplu s-a intamplat.Am aflat apoi ca era hacker, il acceptam totusi asa cum era el, cu bune si rele.Se lasase de scoala, iar eu aveam 10 pe linie.Totul a durat cam pana la sfarsitul lui ianuarie.Mi-a zis ca trebuie sa vorbim.Mi-a spus ca trebuie sa plece 3 luni si ca eu nu trebuie sa sufar.Incercam sa fiu tare.Nu il credeam ca pleaca.Credeam doar ca ma minte ca sa se desparta de mine.Nu stiu ce facea ce a facut.In alea trei luni facebook-ul l-a avut inchis si telefonul la fel.Cand am urcat mi-a zis sa nu sufar si sa imi vad de scoala, dar eu nu m-am mai uitat la el.Plangeam.Asa am fost o buna perioada de timp.Plangeam mereu.Adormeam plangand, ma trezeam plangand.M-am vindecat inceptul cu incetul. Dupa fix trei luni, primeam mesaje pe telefon de la un numar pe care nu il aveam.Parca am simtit ca este el.Mi-a zis ca vrea sa ne vedem.Eu voiam pentru ca inca il iubeam, inca il iubesc, dar pe de alta parte, nu mai voiam sa sufar iar si voiam sa las totul asa cum era.Au trecut saptmani bune pana am reusit sa ne vedem.Cand ne-am vazut mi s-au inmuiat picioarele.Am stat de vorba si eu am inceput sa plang si el incerca sa ma linisteasca, dar eu nu puteam.A inceput si el sa planga si eu am plecat si l-am lasat asa.A venit dupa mine si eu nu voiam sa il ascult, nu puteam sa cred ca m-a lasat 3 luni fara sa stiu nimic de el si de soarta lui.Preferam sa imi spuna ca e cu alta, de cat sa stau cu grija 3 luni ca el nu e bine.Am ajuns acasa, el ma tot suna....Ne-am vazut ziua urmatoare si am facut dragoste.Am continuat dupa sa vorbim, pana cand ajunsesem sa nu imi mai pese de el.Mi-am facut alta relatie, iar el il cauta pe iubitul meu si ma suna mereu si ma dispera.Lucrurile au incetat.Eu am plecat din oras, dar dupa o perioada a inceput sa ma caute din nou.M-a intrebat daca il mai iubesc.Eu il iubesc, dar ii vorbeam ca unui strain.In fine, mi-a zis ca se bucura ca sunt la facultate si ca spera sa ajung cineva.Intru pe facebook-ul lui de cel putin 10 ori pe zi.Imi e un dor de el de mor.Nu am mai vorbit de 3 luni, dar eu nu pot sa il bag in seama.Vreau sa ma vindec, sa trec peste si nu stiu cum.V-am spus, am avut alte relatii dupa doar ca sa nu fiu singura. Aveam nevoie de afectiune.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Saracul baiat, l-ai nenorocit de cap

| RAY a răspuns:

Nu-i bine sa fi cu cineva daca nu il iubesti asta nu tio spun de rau, dar gandeste-te la baiatul cu care esti acuma poate te iubeste dar tu nu ca il iubesti pe baiatul ala, fac pariu ca ala habar nu are ca tu il iubesti pe ala, imagineazati cum sse va simti cand il vei lasa

| ywar a răspuns:

Concluzia este una singura - fetele se indragostesc mai repede de un baiat mai dur, mai distant.

| raluk27 a răspuns:

Daca vrei sa continui "relatia" asta, înseamnă că ești masochista. E ca o telenovela proastă (ca sa nu zic chin). Nu e pentru tine. Vezi-ti de viata si de faciltate si o sa-ti treaca. Spre binele tău, rupe-o cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ti-e si cu hackerii astia! Sigur nu era gospodar si ai inteles tu gresit?

| dorin1990 a răspuns:

Daca il iubesti de ce nu-l cauti si sa ajungeti la un acord, daca merita sa fiti impreuna, daca va potriviti. Din ce ai scris tu mai sus inteleg ca inca nu ti-a explicat ce a facut in cele 3 luni..de ce? incercati sa comunicati sa lamuriti toate aspectele si apoi poti sa iei o decizie.

| biadia a răspuns:

Din ce spuneai tu, reiese ca in cele trei luni cat nu ai putut lua legatura cu el ai simtit ca incepi sa te vindeci. Daca stii ca nu te face fericita o astfel de relatie, daca o poti numi asa, solutia este sa stergi orice urma de contact: ii blochezi numarul, il blochezi pe facebook. Nu il lasa sa profite de faptul ca ai anumite sentimente fiindca atunci cand vei crede ca esti mai fericita, va disparea din nou. Nu poti avea incredere in astfel de persoane. Iar daca vrei neaparat sa ai o relatie cu el, inainte de a ajunge in pat, incearca sa clarifici tot ce tie iti e neclar.