| Gheorghe5387368 a întrebat:

Eu am o situație foarte complicata cu o fata care o plac si e si prietena mea cea mai buna... Pai ea de curand a aflat ca o plac si ea nu imi mai da mesaje asa des nu mai comunicam suntem foarte timizi unui langa alți si na nu stiu ce simte pentru mine daca ma puteți ajuta sunteti cei mai tare...

4 răspunsuri:
| ionut7782 a răspuns:

Trebuie sa vb cu ea deschis sa ii spui tot ce ai in suflet pentru ea. apoi vei afla raspunsul laa intrebarea ta.ori la bal ori la spital din doua una. Daca vrei sa castigi in viata indiferent de situatie trebuie sa risti.asa ca in momentul de fata trebuie sa risti si sa ii spui adevarul ce simti pentru ea.Ai doua solutii ori o castigi ori o pierzi.Dar a fi sincer fata de o persoana este o calitate care se gaseste din ce in ce mai rar.Succes.

| neutrino a răspuns:

Prin comportamentul ei, deja tu ai un raspuns.

| cristimihailov a răspuns:

Pui mana si discuti simplu, fata in fata. O iei si ii spui ceva de genul: uite, te vad timida si parca nu mai este la fel de cand ti-am spus ca te plac.

Am fost in dilema multa vreme, daca nu iti spuneam, simteam ca te mint, pentru ca na, esti prietena mea cea mai buna. Si nu voiam sa te mint. Am preferat sa iti spun.

Cam asta este situatia, nu e vina mea ca tu esti prea draguta si ca ai reusit sa intrii in sufletul meu. Nu am ce sa fac aici.

Dar ce stiu este ca trebuie sa ajungem la un numitor comun. Daca ma placi sau daca nu... nu stiu. Am nevoie de un raspuns de la tine. Nu stiu daca este vorba sa te gandesti sau nu la raspuns, e chestie care se simte. Si nici sa imi dai mesajul pe sms sau altceva nu mi-ar place.

Spune-mi acum te rog, e mai simplu sa infruntam adevarul decat minciuna. Deci... ma placi? nu ma placi? etc...

| TimoTimo a răspuns:

Clar, te place si ea tongue Acum au intervenit fluturasii, chestii trestii tongue E de bine, ai grija de fata.