| Temari123 a întrebat:

Eu plac un baiat, si nu stiu daca sa ii zic ca il plac. O prietena imi zice mereu oriunde am fi sa ii zic tot adevarul, am tinut secretul asta (ca il plac) fata de el 1 an intreg! Eu cu prietena mea ne-am hotarat ca maine, 13.07. 2014, sa ii spun, dar mi-e frica de reactia lui.
Genul lui este: mereu cand ii zici ceva zice "cweee?!", uneori tipa la oameni, dar este foarte sincer!
Nu stiu cum sa ii spun, ca nici nu pot sa ii spun direct: "Te plac!". Vreau sa ii mai zic ceva inainte ca daca ii zic direct "Te plac" o sa reiasa ca sunt obsedata de el ceea ce nu e adevarat! Eu m-am gandit ca prima oara sa il intreb: "Auzi, tu cum ai reactiona daca o fata ti-ar zice ca te place?" "(raspunsul lui)" eu: "Aha pai eu te plac."
Acum raspundeti-mi la urmatoarele intrebari:
1. Cum credeti ca ar reactiona dupa genul lui?
2. Cum sa ii spun ca il plac daca exemplul meu nu e bun?
3. Credeti ca e prea devreme sa ii spun maine?
4. Trebuie sa fac asta?
Va rog ajutor! Funda + Vot. Multumesc!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

4. Nu.

| Ezeru a răspuns:

Ai dreptate nu poti sa ii spui din prima te plac. Porneste intai o conversatie. Usoara. Gen :
Tu:Buna!
El:Buna
Tu:Ce mai faci?
El:Bine tu?
Tu: bine uite...
Ceva de genu dupa ce discutati ii spui ceva in gen: "Vream sa iti spun de mult timp ca eu tin la tine, dar nu stiam cum sa fac asta"... Peurma vei vedea ce va urmawinking