| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Eu si prietenul meu avem 19 ani si suntem impreuna de aproape 3 ani, iar de revelion o sa fim singuri si am vrea sa facem dragoste pentru prima data. Ne-am tot informat si totusi as vrea sa stiu de la cele care au trecut deja prin asta cum o sa fie? o sa se schimbe ceva la relatia noastra? el o sa se schimbe dupa aceea? pentru ca nu mi-as dori sa fie el altfel.dau funda celor mai complxe raspunsuri happy

16 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu spun că dacă băiatul a aşteptat 3 ani, o să fie ok şi mai departe.Asta ar putea să strângă legătura dintre voi.Nu îţi poate garanta nimeni că o să rămână, totul depinde de el, de voi amândoi, de ceea ce vreţi fiecare.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De 3 ani impreuna? maica sfanta ce nasol, asa tineri in loc sa experimentati mai mult va opriti la o persoana, naspa si ratati revelionul, noapte in care trebuie sa fie depravare...

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Dragul, draga mea, de fapt cu siguranta esti baiat ca doar un obsedat de sex poate sa dea asemenea sfaturi. Daca tu esti asa, iti place destrabalarea tine-o pentru tine si nu incerca sa ii aduci si pe oamenii care cred in dragoste de partea ta, pentru ca nu ai sa reusesti. Dragostea exista si chiar imi pare rau pentru tine ca nu cunosti acest sentiment. Drept concluzie, nu vorbi daca nu esti in cunostinta de cauza.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Imi place numele tau

| neutrino a răspuns:

Ok, dar sper ca nu visezi ca veti imbatrani impreuna. Are totusi si el o tinerete de trait.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru neutrino):

Perfect raspuns, nu numai el, si ea are de trecut prin alte cearsafuri nu e ok sa se opreasca la primul, OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM

| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa primul contact sexual pe care voi l-ati planificat de revelion se va schimba ceva in relatia voastra, asta depinde de voi doi.

| frostxtq a răspuns:

Nu lua in seama raspunsurile rautacioase. Depinde de relatie, de cum sunteti voi si de ce fel de om este el. Nu e lege ca daca faceti dragoste se schimba ceva dupa aceea. Poate ca o sa fiti mai apropiati, mai ales ca o sa va cunoasteti dintr-un punct de vedere din care nu v-ati cunoscut pana acum. O sa va placa la amandoi aceasta experienta, o sa aveti incredere mai mare unul in celalalt.
Daca si el este virgin cu atat mai mult o sa fie mai atasat de tine. Nu cred ca ati stat 3 ani impreuna ca sa va inselati unul pe celalalt si abia dupa atata timp sa hotarati sa faceti acest pas impreuna.
Nu e cine stie ce filosofie sa faci dragoste, insa va fi emotionant si foarte ciudat la inceput. In timp, dupa cateva contacte vei incepe sa simti si placere. happy

P.S. Felicitari ca ati reusit sa stai impreuna atat de mult timp fara sex, nu prea sunt cupluri care reusesc. Ati ales un moment special pentru a incepe aceasta activitate si o sa tineti minte mereu acest lucru. Mult succes si incearca sa fii cat mai relaxata, fara emotii prea mari. happy

| MidnightR a răspuns:

Ati stat impreuna 3 ani de zile si crezi ca o sa va desparta o partida de sex?
Daca va iubiti, tot ce se poate intampla ar fi sa va consolidati relatia

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru MidnightR):

Baiatul e cam fraier ca o stat pe uscat 3 ani...

| LaESfanta a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De unde stii ca a stat pe uscat? happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru LaESfanta):

Pai zice ca fac sex pentru prima data de rev...a staiii naivul de mine, am uitat ca noi baietii suntem smecheri tongue

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu ii asculta pe cei care considera ca a avea o viata fericita si frumoasa trebuie sa te destrabalezi. Nu asta este distractia. In ziua de astazi, din pacate prin distractie se intelege destrabalare, dar tu nu gandi asa. Foarte frumos din partea voastra ca va iubiti si mai ales ca el a asteptat atat ( cu toate ca am 17 ani, si eu am o relatie de 3 ani si inca nu am facut pasul acesta). Eu cred, de fapt sunt convinsa ca relatia voastra se va intari dupa acest mare pas, asta nu inseamna ca te incurajez sa faci asta, fa asta doar daca esti pregatita. Si ce conteaza ca este noaptea de Revelion? Daca va doriti asta, atunci sa fie noaptea voastra!

| LaESfanta a răspuns:

Unde-i bursucu' cand ai nevoie de raspunsurile lui complexe?

| Cosmanalina0998 a răspuns:

Ok, aveti 19 ani si inca nu ati facut nimic. Respect din partea mea. Uite, ai 19 ani esti mare, si el al fel o sa fie destul de dureros, fizic. Dar tu trebuie sa rezisti, pentru ca durerea asta va fi doar o data. Ai grija, protejeaza-te.
Bun, si de relatie, sunteti impreuna de 3 ani. Ce poate sa se schimbe? Nimic draga mea, o sa fiti la fel ca inainte, sau poate mai bine de atat. O sa va lege si mai mult acest lucru, bineinteles daca inseamna la fel de mult pentru amandoi. Sa va tina in continuare. Si sa aveti multi copii, da nu acum. Bafta.

| dirteeecash a răspuns:

Da, daca nu o sa ii placa de tine, o sa se duca la alta.