| JustMe2099 a întrebat:

eu sunt in clasa a 7-a iar el in a5-a.prietena mea cea mai buna a fost cu el inainte sa fiu eu cu el, dar ei nu-i placea de el. ea mi-a facut cunostinta cu el si pana la urma am ajuns sa fim impreuna. la scoala cand ne plimbam sau vorbeam toata scoala erau cu ochii pe noi (credeau ca e diferenta de 2 ani intre noi cand de fapt este de 1 an ) am stat impreuna un timp iar el i-a zis celui mai bun prieten al lui ca nu stie ce sa mai faca : daca sa mai stea cu mine sau nu din cauza zvonurilor. iar acel prieten mi-a spus ca iubitul meu a spus ca nu mai vrea sa stea cu mine. eu m-am suparat dar am incercat sa par nepasatoare. la ultimele 2 ore mi se facuse rau si am plecat acasa iar cei din cls mea sau dus la el si au spus ca daca e adv ca mi-a dat papucii si el le-a spus ca nu... eu nu am vrut sa mai stau cu el asa ca el sa impacat cu fosta iubita. intr-o zi eu o vazusem pe actuala lui iubita sarutandu-se cu altcineva j i-am aratat si lui si el s-a despartit de a. eu i-am spus prietenei mele sa vorbeasca cu el daca mai vrea sa stea cu mine j el a spus ca nu stie dar ar vrea sa stea cu ea adica cu pritena mea, desigur ea nu a acceptat. el vrea sa stea cu prietena mea dar stiu ca ma place si pe mine pentru ca tot imi zambeste si imi mai spun fetele din cls lui ca el vorbeste frumos despre mine, dar nu vrea sa stea cu mine din cauza zvonurilor. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cristi01Andrei a răspuns:

Daca va iubiti nimic in lume nu o sa va desparta! Nu ascultati de zvonuri! Am 16 ani si am avut destule relatii pana acum am stat cu 1 fata de 7 ori la rand a cate 5 luni de zile! Daca te iubeste si il iubesti cu adevarat nu ascultati de ceilalti din jur! Funda?

3 răspunsuri:
| Mussete a răspuns:

Scz de intrebare dar tu te numesti cumva Diana? Deoarece la mine la scoala este o situatie la fel si ma gandeam daca ne cunoastemhappy

| JustMe2099 explică:

Nu ...nu ma numesc diana

| BBeellaa a răspuns:

DACA MA INTERBI PE MN.eu consider [eu care cunosc despre ce e vorba] ca nu conteaza varsta ...ideea e daca si el te place pe tine. poti sa ii spui sa va vedeti undeva dar nu la scoala ca alti sa nu rada.pentru ca totusi nu poti lasa pe toti deoparte si sa rada ca sa stai cu el.caci oate nu va merge si vei pierde tot. daca te place va vrea sa stati si dupa ore undeva etc