| Maddalin a întrebat:

Buna TPU fata pe care o iubesc e suparata pe mine tocmai ca i-am spus ca o iubesc, nu mai vorbeste cu mine si ma ignora in continuu, aveti ceva idei geniale prin care sa o fac sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| Berty_Vatajelu_1990 a răspuns:

Intr-o relatie nu exista idei geniale, la fel cum spun toti. Atractia este reciproca, daca tu o placi si ea te place, e bine, daca o persoana nu o place pe cealalta, nu se poate sa apara dragoste sau iubire, daca ea nu te place, nu o poti obliga, eventual incearca sa o lasi ceva timp, daca nici atunci nu vrea, alege pe altcineva. Succes!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In materie de dragoste si iubire nu exista idei geniale. Atractia sentimentala trebuie sa fie in mod obligatoriu reciproca. Daca lipseste atractia fata de o persoana, nu poate sa apara/sa existe nici sentimentul de dragoste sau iubire. Resemneaza-te si indreaptati privirea spre alta fata una care sa te aprecieze pentru ceea ce esti tu. Sanatate si succes.

| Maddalin explică (pentru corbulalbrosu):

Pai asta e ca eu o iubesc mult prea mult pe ea ca sa o pot uitan nu pot si nici nu vreau si de asta zic daca aveti ceva idei geniale, gen cum sa-i forbesc, cum sa ma port etc.

| Maddalin explică (pentru Maddalin):

Ceva replici de umor, cu care sa ma bag in seama, ceva ce ii poate atrage atentia, asta vreau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu poți "face"pe cineva să te placă. Cineva te poate place, sau nu. Atât. Replici de umor și etc, astea-s agățări ieftine. Dacă nu-i place fetei, poți feni tu cu mama tuturor replicilor.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu mai vorbește cu tine fiindcă i-ai mărturisit c-o iubești și tot tu vrei să faci ceva ca să aveți vreo legătură.

Nu merită să faci pe cineva să rămână dacă nu vrea asta, oricât de mult ai iubi persoana respectivă.
Get over it.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Stai asa... Să te placa?
Adică tu i-ai spus unei fete cu care nu ești într-o relație, că o iubești?
Imaginează-ți că un COLEG de scoală cu care mai stai de vorbă, vine la tine într-o zi și iți spune că te iubește. Imaginează-ți care ar fi reacția ta, ce ai simții, și iți dai imediat seama ce simte ea.