| CoolDude a întrebat:

Funda aluia care vine cu un raspuns salvator. Nu mai stiu ce sa fac, daca eram de capu meu fara persoane inteligente in jurul meu ori ajungeam alcoolic ori imi taiam venele. Ma simt distrus si invins, nu mai gandesc ca lumea, nu mai pot sa fac nimic. Au trecut vreo 3 saptamani de cand prietena mea s-a despartit de mine. O sa incerc sa spun pe scurt. A spus ca e din cauza distantei (eu locuiesc in Dubai iar ea in Romania) si pentru ca "s-a racit". Daca si-a gasit pe altcineva, a ascuns-o foarte bine pentru ca nu stie nimeni nimic. O iubeam enorm, ea era singurul lucru care ma facea fericit si singura fata care m-a facut vreodata sa ma simt atat de fericit, implinit, destins, liber... M-a socat enorm cat de detasata si hotarata a fost cand mi-a zis ca e gata. Aparent se hotarase de 2 saptamani dar nu imi spusese nimic, si nu imi raspundea la mesaje nimic. Nu am suspectat nimic, parintii ei ii tot luau tel deci de multe ori disparea pur si simplu. Pana la urma am aflat de la un prieten. Ma intreb daca mi-ar fi spus vreodata... A zis ca e degeaba, ca nu merge si ca parintii ei n-o s-o mai lase sa iasa din cauza notelor, dar a fost de mai multe ori la mall dupa despartire decat a fost inainte. Intotdeauna "nu puteam sa ne vedem din cauza parintilor ei." Sincer nu stiu ce sa mai cred. M-a surprins si socat enorm in seara in care mi-a spus-o, dupa mine totul era ok. Am facut greseala s-o implor si acum ma vede ca pe ultimul gunoi si nu mai vorbeste cu mine. Oricum chiar daca prin mega absurd ne-am impaca, nu cred ca as mai putea s-o cred ca ma iubeste. Pur si simplu nu pot s-o uit si sa merg mai departe, chiar o iubeam, cu ea era altfel. She was the one ca sa zic asa. O vad pe facebook, pe watsapp, lumea o mentioneaza, ma gandesc la ea oricum si fara toate astea. Pur si simplu nu pot sa trec mai departe. Cred ca problema e ca nu vreau sa trec mai departe, nu vreau sa uit de ea pentru ca inca o iubesc si pur si simplu nu vreau sa se duca, chiar daca imi face rau chestia asta. Nu e corect, nu mai pot sa lupt cu chestia asta, sunt ko. Chiar nu mai pot si nu stiu ce sa fac. Am scris ceva, n-am tinut-o chiar scurta. Multumesc enorm pentru rabdare.

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Stiu ce simti, toti trecem prin asta. Desi iti spun sincer ca orice sfat ai primii indiferent de la cine, iubirea te orbeste si nu o sa asculti de nimeni. Trebuie sa te "vindeci" singur. Timpul vindeca ranile, deocamdata nu ai ce sa faci decat sa incerci sa iti vezi de viata normala ce o aveai inainte. Oricum spui ca si daca v-ati impaca nu va mai fii la fel, deci nu are rost. Trebuie sa fii propriul tau psiholog, sa inveti din nou sa traiesti ca inainte. Stiu ca e greu si toate ti se par doar vorbe, si mai stiu ca relatiile la distanta nu rezista. Dupa ce o sa iti treaca o sa regreti ca erai pe punctul de a-ti nenorocii viata din cauza ei. O sa doara destul de mult o vreme, si simti ca ti se rupe sufletul. le-am trait si eu pe-astea. E si la scoala, deci e mica, nu are cum sa reziste intr-o relatie prea serioasa si la distanta. Nu e usor. Incearca sa iti pastrezi amintirile frumoase si atat. Ca orice rana a corpului sau a sufletului, e nevoie de timp pentru a se vindeca.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil ca distanta e de vina sau anturajul sau pur si simplu s a plictisit de tine, oricum viata nu se sfarseste aici, vei gasi alta care sa te iubeasca cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare nespus de rău pentru tine.
Ideea e că,indiferent ce se întâmplă,trebuie să mergem mai departe.Să trecem peste nişte obstacole,ca şi cum n-ar fi nimic.
Poate e doar o chestiune de moment. Dacă întradevăr te iubeşte, se va întoarce. Întrebarea e : dacă se va întoarce, o vei primi înapoi?

O iubeşti foarte mult, dar în astfel de momente trebuie să gândeşti realist, altfel vei înnebuni.Nu cred că ea e singura care te poate face fericit.Luptă pentru tine, pentru ca TU să fii mândru de realizările tale.

Iubirea acum vine, acum pleacă. Trebuie să fii mereu pe fază.
Ai încredere că va fi bine şi fii ambiţios.Capul sus.Nu a fost să fie. Dacă nu vă veţi împăca, vei întâlni la un moment dat o femeie care să te iubească cu adevărat.

Tot binele din lume.

| BiancaBaby a răspuns:

Poate ca e de vina distanta sau chiar si-a gasit pe altcineva, insa viata nu se termina doar din atat, poate chiar nu te merita. Vei gasi pe altcineva care sa te merite
Bafta happy

| Rby a răspuns:

Stiu ca e foarte greu, dar trebuie sa fii un barbat puternic si sa gandesti rationalhappy. Sunt de parere ca sansele dintre voi sunt mici, oricum ar fi fost prea greu. Nu e singura fata de pe pamant chiar daca acum pentru tine asa pare. tu trebuie sa te gandesti la tine, si sa fii constient ca ai multe de oferit si ca iubirea ta poate o merita o alta fatahappy

| CoolDude explică:

Multumesc tuturor happy