| saharabya a întrebat:

Buna TPU (fundita cel mai bun raspuns). Am o mica problema: i-am dat pe facebook cerere de prietenie baiatului care il plac (stie ca il plac, a aflat de la un coleg), iar el tot nu raspunde. Colegele mele (care il au in lista de prieteni) zic ca intra mereu pe facebook. Ce ar trebui sa fac? Sa las acolo cererea, poate raspunde spre final, sa imi retrag cererea de prietenie, sau sa i-o trimit din nou pentru a fi mai insistenta? Tin sa spun ca el este un skate-er foarte arogant...asemanator cu Sasuke din Naruto laughing (ce comparatie)
Va rog mult sa-mi da-ti un raspuns.

5 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Buna iubita, nu iti mai face atatea griji lasa-l pe el sa te caute fi indiferenta arata-i ca el ar trebui sa te intrebe de vorba, nu tu ca fata. Pai da mai ales ca a aflat de la prietenul lui el normal ca stie, asa fac baieti ca sa te sicaneze pe tine vorba aia sa fi disperata sa umbli tu dupa,, fundul lui''. Deci ti-am zis lasa-l un timp si va veni el la tine sa te intrebe de vorba si sa iti dea el cerere de prietenie. Si inca ceva incearca sa vorbesti cu multi prieteni de ai lui sa vada ca este sociabila cu toata lumea.
Succes, sper ca te-am ajutat:*

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate ca te place dar din orgoliu nu recunoste asta. Poate de aia nu ti+a raspuns la cererea de prietenie.Mai asteapta cateva zile.
Oricum, poate este un inganfat, incearca sa intri si in lumea reala in discutie cu el

| LikeACandyxD a răspuns:

Clar, daca a aflat ca il placi acum te tine in suspans ca sa iti bata joc de tine. Am patit si eu asa dar nu i-am trimis cerere happy Eu l-am dat dracu de prost. Nu stie sa respecte o fata. Totusi mai trimite o data cerere si daca nu iti raspunde in cel mult 2 zile anuleazo sa nu pari insistenta ca va rade de tine :* Succes

| fancullo a răspuns:

Pei poti sa-i trimiti un mesaj sa-i scrii ca vrei sa vb o chestie cu el.si s-ti accepte prietenia, daca nu raspunde la mesaj atunci sterge cererea si mai trimiteio odata sau ca sa-i tragi atentia puneti imaginea de profil un skateborder ceva de genu, ca sa aveti ceva in comun, nu uita nu trebuie sa fii insistenta, va crede ca esti disperata si v-a vrea sa se joace cu tine, pune-ti prietenele sa vorbeasca cu el in asa mod incit sa-i dea de inteles ca va potriviti. cu siguranta va merge chestia asta.te asigur eu! happy happy primesc si eu FUNDA? n-am nici una sad sad sad

| Faniii a răspuns:

Ar fii bine sa aflii cat mai multe lucruri despre el, cum ar fi daca are sau nu prietena ..ai grija sa nu iti faci sperante degeaba si apoi sa ai de suferit.Si cu insistenta las'o balta ..Nu e bine sa fii tu aia care insista in privinta aceasta, daca te place baiatul ar trebui sa faca primul pas.Succes kiss