| CatrinaAndreea a întrebat:

Ieri mi s-a terminat menstruația si azi am observat ca am avut o secretie maro inchis si lipicioasa. Sa fie de la menstruație? Sau ar putea fi altceva? De asemenea ieri am întreținut un contact sexual protejat.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerea amintita, adica cea aparuta astazi, fiindca s-a produs practic si/sau efectiv in continuarea eliminarii menstruatiei din zilele trecute, in mod sigur reprezinta continuarea procesului menstrual, care din motive de natura hormonala s-a prelungit cu 1 zi. Orice contact sexual care este protejat printr-o metoda de protectie adecvata si sigura, poate fi intretinut fara retinei in oricare dintre cele 28-30 de zile ale ciclului menstrual fiindca atat teoretic cat si practic intr-o proportie de obicei de peste 97-99%, formarea unei sarcini nedorite se considera ca fiind aproape intotdeauna... IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca te gandesti la sarcina, nu poti fi insarcinata.

| Sofer a răspuns:

Poate iti vine menstruatia. Sarcina nu e.