| Jack99 a întrebat:

Imi e foarte dor de cea mai buna prietena a mea, pe care o si plac si ea stie asta. Si ma gandeam sa ii fac o vizita in orasul ei, dar ea nu m-a invitat si nu stiu cum sa ii zic eu fara sa sune ca ma autoinvit. Nu am vazut o de mult si chiar vreau sa o vad foarte tare. Sper ca imi puteti da niste sugestii. happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O suni si ii spui ca iti este dor de ea si nu stii cum sa faci sa va vedeti. In momentul ala, ea ar putea sugera sa vina ea la tine sau sa mergi tu acolo.

| corbulalbrosu a răspuns:

Te-as sfatui sa o anunti dinainte de a efectua efectiv vizita, pentru a evita orice surpriza. Anuntarea unei posibile vizite nu poate fi asociata unei autoinvitatii. Aaa, si inca ceva, nu uita sa-i duci neaparat niste flori. Succes!

| seth2016 a răspuns:

Vizite din astea surpriza se pregatesc daca ai pe cineva sa te ajute.

| viperra a răspuns:

Intreab-o daca nu ii este dor sa va vedeti si pune-i intrebari din astea din care iti poti da seama daca si ei ii e dor de tine, apoi du-te la ea.fiind cea mai buna prietena a ta nu se va supara ca ii faci vizite surpriza, doar sunteti BFF-riwinking
Succes happy

| Gianina02 a răspuns:

Daca este prietena ta cea mai buna, o sa se bucure ca vrei sa o vizitezi! Nu ai nevoie de motive ca sa iti vezi cel mai bun prieten! Pur si simplu spune i ca ai vrea sa ii faci o vizita