| fataciocolata a întrebat:

Buna tpu.imi place de un baiat de 19 ani,el stie ca il plac,dar pentru ca eu am doar 12, a spus sa mai asteptcativa ani pentru a fi impreuna.problema este ca el are un prieten mai mic (15 ani)care ma place, si care m-a invitat azi la el acasa(si el si cel de 19 ani locuiesc in acelasi bloc cu mine).ar trebui sa ma duc si sa-i spun ca nu-mi place de el si imi place de cel de19 ani sau sa nu ma duc deloc?

Răspuns Câştigător
| xCrazyGirl a răspuns:

Ar trebui sa mergi si sa te pui cu el, sincer. Mi s-a intamplat si mie (am 14 ani), probabil daca ma puneam cu ala de 16 in loc sa-l astept pe cel de 18 ar fi fost mai bine... oricum am suferit pentru ca i-am zis la ala de 16 ca imi placea de celalalt... eu iti zic ca ar fi mai bine sa stai cu cel de 15, oricum nu o sa poti sta cu cel de 19. * Parerea mea *

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O fata cuminte si bine crescuta nu merge neinsotita la baieti acasa,chiar daca ii sunt vecini,sau daca vrei,cu atat mai mult cand ii sunt vecini.
Parintii lui isi vor schimba impresia despre tine si vor incepe sa comenteze diverse prin vecini,asta e una.
Pe urma,e cazul sa stii ca indiferent de varsta pe care o are,nu exista baiat care la ideea ca o fata vine la el acasa sa nu se gandeasca la sex, la cum ar fi si cam ce ar vrea sa-ti faca.
Asa ca, nu te duce deloc, stai acasa.
Nu pierzi nimic, dimpotriva!

| Alcyon a răspuns:

Ce sa cauti tu singura, la un baiat acasa? Poate te prinde vreunul si te violeaza, iar pe urma sa vezi lacrimi, "ca baietii sunt porci". Pai cred si eu ca sunt, daca voi o cautati cu lumanarea si va mananca de la 10 ani.

| fataciocolata explică (pentru Alcyon):

Nu merg singura, vine si cel de 19 ani!

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Cel mai bine nu te duce, sa nu se inerpreteze gresit. Oricum daca nu te duci v-a intelege el. Daca te duci si ii spui in fata asta nu o sa-i pice bine si poate sa-ti scoata vorbe urate la prietenul lui, de care iti place. Ai grija!

| XxRobeexX a răspuns:

Buna uite care e sfatul meu. Nu mai astepta dupa baiatul de 19 ani frate pentru ca na este prea mare de tine si oricum am trecut si eu prin asta si am asteptat multi ani si pana la urma de geaba. Exista multi baieti... si alegeti de varsta apropiata decat tine adica daca tu ai 12 poti sa alegi unul de 13 sau 14winking. e mult mai bine.
In al doilea rand stiu ca nu este prea bine sa te duci pe la baieti pe acasa na ...adica nu stiu... Faci cum consideri pana la urma. Dar poti sa iti mai spun odata ca eu zic sa nu te uiti la cei mai mari decat tine pentru ca te vor dezamagi.Te pup :* Si bafta multa. Funda? :3