| SpeșălGirl a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat cu care vorbesc, si l-am intrebat daca iese sambata prin oras.Mi-a zis ca da.Stiu ca nu e tocmai ok pentru ca sunt fata, dar sunt foarte atrasa de el si nu am avut ce face.Problema e ca nu stiu daca s-a prins ca l-am chemat la o intalnire, nu doar la o iesire intre prieteni.Intrebarea mea este:Cum sa fac ca atunci cand iesim sa ii arat ca il plac intr-un mod mai subtil? Mi-e frica si de refuz sad

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Intrebarea e, te-a invitat in oras?

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu are rost sa te formalizezi mult prea mult.Ii spui direct ce ai pe suflet, te asigur ca nu va fi nici intrigat nu se va arata nici mirat cat despre condamnare nici nu poate fi vorba.Nu trebuie sa folosesti prea multe subtilitati in cazul unui baiat chiar si partial timid.Incearca fara sa te gandesti la ceea ce s-ar putea intampla. Succes.

| neutrino a răspuns:

Tu deja ai facut ceea ce trebuia pentru ca el sa inteleaga ca il placi. Mai departe este randul lui. Daca el nu face nimic,, asta inseamna ca ori nu te place, caz in care nu mai ai ce face, sau nu este in stare, caz in care trebuie sa-l astepti sa mai creasca.

| SkyPilot a răspuns:

Sunnt acele semne pe care le dau fetele cand plac un baiat:
Il privesti in ochi. Razi la glumele lui. Il atingi pe brat sau pe umar cand discutati. Daca stati unul langa celalalt, il atingi usor cu umarul. Ii faci complimente (dar discrete). Iti atingi fata sau parul cand vorbesti cu el.
Vezi si aici niste idei:
http://www.divahair.ro/cuplu/cum_sa_cuceresti_barbatii_-_top_8_sfaturi
Plimba-l printr-un loc romantic, poate incearca sa te sarute. Poti sa inchizi ochii si sa intredeschizi gurita, daca nu e fraier va si ce sa faca :)

| peperonies a răspuns:

Draga spesal girl, din ce citesc pe aici, baietii din ziua de azi sunt la fel de siguri pe ei pe cat e michael j fox sa joace jenga pe o trambulina versus o bomba cu ceas. ia-l si zi-i direct o variatie a *imi place de tine si vreau sa fim impreuna*. Daca te refuza asta e, are balta peste. Iti zic eu ca e mai bine sa stii sigur decat sa stai sa te intrebi mereu *ce ar fi fost daca*. Daca zice da si nu suferiti amandoi de autism de gradul 4 o sa va descurcati de acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| NameHarris a răspuns:

Comunica cu el fai niste complimente daca e destept se prinde daca nu pupal tu in ziua de azi nu este o rusine ca o fata sa combine un baiathappy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

N-are ma legatura, daca e baiat destept va aprecia faptul ca ai luat tu initiativa happy
Nu-ti mai face atatea griji, nu mai despica firul in 4, relaxeaza-te ca te complici prea mult. Sincer!
Eu una nu cred ca l-ai lasat cu impresia ca e o intalnire intre amici, ci s-a prins ca il placi. In orice caz, fii naturala, intreaba-l daca are iubita la un moment dat, cam cum vede el iubita perfecta etc.
Va fi bine, nu te mai stresa atat!