| mihaamihaa98 a întrebat:

Buna TPU in urma cu aproximativ o saptamana imi placea de un baiat nu ca nu-mi mai place si acum dar baiatul acela a intrebat-o pe soramea daca vrea sa fie cu el si ea ca o nesmintita a zis Da:@:@cum saii despart? Daca sar despartii si m-ar intreba sa-i zic Nu? As vrea sa fiu si eu o nesimntita ca soramea sa ma razbun pe ea!

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Vai... nesimtitul ala baiat care nu te-a asteptat pe tine si care nu te-a observat pe tine.Cum si-a permis sa nu te intrebe pe tine...
Nesimtita aia de sora, cum isi permite sa fie fericita cu un baiat care-l place?
Tu prima la toate nu? Baieti, bani, cadouri, sora sa ramana inchisa in dulap.
Sincer iti zic ca nu ai EQ destul de mare sa te implici in orice relatie, si lasa ce ai fi vrut sa faca sora ta? sa-l refuze ca poate atunci el s-ar fi uitat la tine? sigur te roade ca a ales-o pe ea in loc sa te aleaga pe tine. Daca te placea, te intreba pe tine prima.

11 răspunsuri:
| darkglass a răspuns:

Pai de ce sa ii desparti? daca intr-adevar tin unul la altul nu ii poti despartii si ar fi nedrept pentru ca e sora ta.pana la urma nu trebuie sa te porti ca si ea, fi diferita.Deci daca ei sunt impreuna si baiatul o place pe ea nu poti face nimic, poate se vor desparti dar ar fi mult prea nesimtit sa te intrebe si pe tine.

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut. Daca S-AR desparti din cauza ta, nu te vei mai intelege nici cu sora ta, nici cu respectivul. Nu incerca SA-I desparti ca vei fi prinsa la mijloc. Mai bine o intrebi pe sora-ta ce sentimente are pentru baiat, si cat de serioasa e relatia lor. Degeaba iti place de un baiat daca nu-i arati. Daca S-AR desparti si TE-AR intreba, raspunzi sincer ceea ce ti se pare normal la momentul respectiv. Daca te arunci direct in NU, ca SA-I faci in ciuda, vei regreta mai tarziu. Bafta

| MenInShadow a răspuns:

Nu mi-a placut ca ai zis "si ea ca o nesimtita a zis da", pentru ca nu e vina ei. E vina ta, pentru ca nu l-ai intrebat TU pe baiatu ala daca vrea sa fie cu tine. La chestia asta, multe fete asteapta baietii sa intrebe,crezand ca fix pe ele le plac. Ei bine nu e asa, daca nu te-ai grabit sa-l intrebi, acu l-ai pierdut.
Si dc sa-i desparti? Ca esti geloasa? Makar ai gandit ce o sa simta sora ta, daca vede ca/chiar surioara ei incearca sa o desparta de iubit? Cum te-ai simtii tu? cred ca nasol...
Daca ai noroc, si cei 2 se vor despartii, nu mai astepta sa te intrebe el, ca poate se duce la alta, o intreaba, aia accepta, si iar ai pierdut. Si nu incerca sa-i desparti, e mai bine sa astepti...

| mihaamihaa98 explică:

Pai bha fratilor la soramea nu-i i-a placut de el...sa combinat sa-mi faca mie in ciuda sunteti niste pr0sti toti. Punctlaughing

| Nimikdspus a răspuns:

Pai u ar trebui sa ii spui baiatului ca iti place d el apoi sai ii spui surorii tale ca tu ai vrea ca sa fii cu el si sa se desparta daca ar fi o sora buna sau daca nu merge...inventezi u ceva sa ii desparti cum ar fi ca sora ta are pe altcineva sau.Lasa-mi msj cu ce s-a intamplat

| diana_9379 a răspuns:

Hello, PrInCeSS, eu nu inteleg de ce o faci pe soarata nesimtita atata timp cat tie nu iti mai place de el. Dar daca te-ar intreba el tu ar trebui sa dai raspunsul in functie de ceea ce simti tu pentru el.Sorata ta a spus da pentru ca simte ceva pentru el si nu i-a mai pasat de nimeni.Tu trebuie sa faci exact ca ea.Si asa trebuie sa faci cu orice baiat. Daca nu il placi il refuzi frumos si daca il placi ii spui ca da vrei sa fii cu el. Ciao-Ciao:*

| Scriitoarea a răspuns:

Dupa cum vad, baiatul care a intrebat-o pe sora ta daca vrea sa fie cu el este, dupa cum am inteles, de o varsta cu ea.Nu-ti uri sora pentru un baiat. Nici un baiat nu merita sa va desparta sau sa iste certuri intre voi. Daca esti mai mica, mult mai mica decat sora ta, ar trebui sa intelegi ca baiatul nu s-ar prea uita la tine. Daca insa sunteti de varste apropiate, iti dau un sfat: In viata nu poti obtine tot ce vrei, asa ca daca el o place pe sora ta, aste e, mai sunt si alti baieti.Si sigur sunt si pentru tine, asa ca nu mai stai suparata. Poate, daca vrei si poti, spune-i si surori tale despre el.Iar daca o sa desparta si o sa te intrebe daca vrei sa fi cu el sau nu, ei bine, raspunsul doar tu il poti lua, avand in vedere cat de mult iti place de el.

| Hirako a răspuns:

Tu tampito! Tu esti nesimtita nu ea! Daca tu esti urata si nu te place pe tine, ce vina are sora-ta? Daca ei se iubesc lasa-i in pace.Nici daca nu era cu sora-ta nu aveai vreo sansa, stii de ce? Pentru ca noua, baietilor, nu ne plac fetele ca tine.Chiar daca esti frumoasa, tot ramai o nesimtita, penibila, razbunatoare si fitoasa.Esti jalnica. Punct

| Hirako a răspuns:

Tu esti proasta ca nu ai mentionat.Gandeste inainte sa vorbesti! Trebuia sa visam noi ca nu-i place? De ce mama ta nu ai scris? De obicei nu ma enervez usor, dar tu ai reusit, fitoas-o.Incercam sa-ti deshid ochii ca sa duci o viata cat mai frumoasa si tu te revolti pe propria-ti prostie...Jenant...

| DanY_9047 a răspuns:

Parerea mea este : baiatul ala daca a aleso pe sora ta dar nu pe tine nu-i nici o problema' nu e nevoie sa ii desparti: ii faci rau surorii tale) poti sa porti o discutie ca intre surori despre broblema urmatoare') si chiar daca se intimpla ca s-au despartit te-as sugera sai mai dai o sansa_ caci toti fac greseli" succes ( pupici)

| Minnie_2618 a răspuns:

Daca se iubesc de ce sa-i desparti? Daca tii foarte mult la el lasa`l sa fie fericit, poate nu te place.Eu zic sa uiti de el si sa-i lasi sa fie fericiti, nu cred ca ar veni la tine dupa ce s`ar desparti de sora tahappy.Asa ca bafta. eu zic sa faci alegerea cea mai bunawinking