| MirceaPavel a întrebat:

iubesc enorm o fata din ziua in care am cunoscut-o acum 3 ani, in clasa a 9a. Suntem prieteni buni. Am incercat multe metode sa o fac sa vada ca eu chiar o iubesc si nu vreau doar sa fac sex cu ea si sa o ranesc...ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Continua buna prietenie cu ea, deoarece s-ar putea ca ea sa nu fie inca pregatita pentru a trece la etapa urmatoare a relatiei existente intre voi. S-ar putea ca ea sa astepte din partea ta sa-ti exprimi in mod direct sentimentele tale afective fata de ea. Incearca fiindca doar asa vei afla ceea ce te intereseaza de fapt. Curaj. Succes!

3 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Pai transmite-i asta. Vorbeste cu ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, si eu te cred asa cum te crede ea, de fapt nu vrei sa faci sex deloc, nu?
Daca o iubesti atat, cere-o in casatorie si imediat cum termini a 12-a, casatoriti-va!

| ywar a răspuns:

O iubesti de cum ai cunoscut-o? Din prima secunda? Cum sa iubesti pe cineva din prima secunda fara sa o cunosti, pe ea, pe fata? happy Hormoneii joaca-n tine. E normal.