| anonim_4396 a întrebat:

Iubita mea a devenit sceptica si nu crede ca o sa o iubesc atata timp cat si ea ma iubeste. Crede ca o sa o insel cu una mai buna, mai cu forme. Consider ca a inceput sa isi piarda increderea din cauza romanului pe care il citeste "Dincolo de iubire" de Marinela Porumb.
Tind sa specific ca acum nu sunt cu ea, sunt in alt judet, si cu toate astea nu i-am inselat increderea, si am vrut-o mereu fericita.
Sugestii?

Răspuns Câştigător
| andreiul78 a răspuns:

Sa nu faci absolut nimic. NU poti tine o persoana langa tine cu forta. Vorbesti cu ea si daca aduce in discutie subiecte din astea ii zici doar ca tu esti fidel relatiei, nimic mai mult. Scurt si la obiect. Daca o sa reactioneze negativ ii zici ca tu nu vrei sa te certi cu ea pentru ca nu are incredere in tine. Ii zici ca tu stii care e adevarul acela ca o iubesti si nimic mai mult, iar daca nu te crede atunci ar fi cazul sa luati o pauza. Tu iei deciziile, nu ea. +fetele incearca tot timpul sa faca multa drama din orice. Lor le place drama si le place sa se joace cu mintea ta. Daca o sa fii scurt si la obiect o sa reactionezi cum nu se asteapta, altfel spus, va fi putin socata. Asta e bine pentru ca daca ea te iubeste atunci va incerca sa te tine aproape si nu iti va mai zice porcarii din astea. Trebuie sa faci in asa fel incat ea sa se dea pe langa tine, nu invers. Daca tu incepi acum cu chestii din telenovele, cu "chiar te iubesc si vreau sa ramai langa mine si esti singura fata din viata mea" ea va sti ca esti topit dupa ea si asta o va plictisi si mai mult pentru ca lor le place si simta un oarecare gust al competitiei si ea, chiar daca nu arata asta, vrea sa lupre pentru tine, nu sa i te oferi tu tot fara ca ea sa faca ceva.
Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

| Phini a răspuns (pentru andreiul78):

happy da, stiu si eu chestiile de genu, le foloseam si eu. si intr-adevar merg happy
oricum, acum sunt indiferent, am luat o pauza de la "telenovelele" de genu.
tu mi-ai zis mai sus sa folosesc psihologia inversa, doar ca imi mai multe cuvinte happy
eu am vrut doar sa stiu cum o fac sa nu isi piarda increderea in mine, atata timp cat sunt la distanta. ca din ce mi-ai zis tu, o fac geloasa mai mult laughing
si acum nu-i momentul.
tipa a mai fost inselata de 2 ori, si din cauza asta si-a fixat in cap ideea ca toti barbatii sunt la fel. ma rog laughing ciudat. ca e chiar super ok, dar acum si-a cam pierdut increderea in ea.

4 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Incearca sa ii demonstrezi ce inseamna ea pentru tine, tu o cunosti si sti ce i-ar placea, si tin sa mentionez ca cei care sunt gelosi intr-o relatie inseala primi

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca a observat ea ceva, ca o inseli, de nu mai are incredere in tine.

| spn29 a răspuns:

Relatiile la distanta sunt foarte greu de mentinut tocmai din cauza acestui sentiment constant de neincredere. Tot ce ai putea sa faci este sa-i oferi mai multa atentie, sa-i arati ca iti pasa.