| Butterfly1111 a întrebat:

La mine in clasa este un baiat,, emo" care nu ma lasa in pace, am auzit ca ma place, tot timpul imi trimite biletele cu : vrei sa fii iubita mea?, tot timpul primesc numai biletele de dragoste! nu ma lasa deloc in pace, daca ii spun : nu imi place de tine! el tot trimite biletele de dragoste, unde ma duc vine si el! il ignor, dar tot nu ma lasa in pace! ce sa fac?

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Trebuie sa vorbesti serios cu el. Sa inteleaga ca:
1. ti-e indiferent (din punctul ala de vedere) ca persoana;
2. modul in care procedeaza este agasant si nu reuseste decat sa te indeparteze mai mult;
3. daca isi schimba modul de comportament, poate sa castige amicitia ta, si un sfetnic/confident bun/de incredere.

| AnemonaP a răspuns:

Buna.Daca lui ii pasa de tine, asta este cel mai important, nu trebuie sa le dai la o parte din viata pe persoanele de genul.El tine la tine.Inteleg ca nu il placi,dar ii poti da o sansa cat de mica, cheama-l afara, va plimbati, poate va intelegeti si o sa-ti placa de el, cine stie. succes:*

| Aiwendil a răspuns:

Incerca sa-i dai o sansa.Eu sunt fata si stiu cat de dureros a fost sa fiu refuzata de 2 baietii.In fine, a trecut, dar macar fi impreuna o perioada si vezi cum decurg lucrurile. Daca va potriviti ramaneti impreuna, daca nu va despartiti.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Evident sa alegi un bad boy, un mitocan, un manelist, unu care iti zice papushe, care te suna cand are chef si cand nu se duce la fotbal cu baietii. Cum sa te uiti la un baiat care clar e amorezat de tine si-ti trimite biletele de dragoste? Urat asa ceva, trebuie sa fie unu care-ti trimite mesaje de amenintare.

| DoarSteff a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

MOR, ih... MOOOOOR laughing "papushe" rolling on the floor, nu mai pot laughing.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru DoarSteff):

Si inca am uitat expresia de baza - "te fac" Adicatelea "Papushe te fac c-o saorma?"

| DoarSteff a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

laughing Asa glume tot sa ai laughing (pacat ca-i adevarat laughing ). Bine-asa big grin laughing

| MariaRawr a răspuns:

Sa stii ca daca cineva este rocker, nu inseamna ca e si emo. I-ai vazut tu cuma taieturile? O.o In fine, revenind la problema ta. De ce nu ii dai o sansa? Se vede clar ca te place si ca nu vrea doar sa te "foloseasca" cum ar face-o altul. Tu faci ce vrei, dar cred ca asa ar fi cel mai bine happy

| vocea a răspuns:

Ii explici clar sa te lase in pace ca nu iti place prezenta lui, si daca nu intelege iei masuri cu dirifinata, directorul,

| corhaz a răspuns:

Pai omul te iubeste tu nu pe el, el trebuie sa inteleaga ca nu pe toata lumea care placem ne plac si ei.stai mereu departe pana se va satura

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Il ignori.Le spui profesorilor.

| Sephyroth a răspuns:

Kill him!

| Anais2711 a răspuns:

Fa-i cadou o lama ascutita... intelegi tu ce sa faca cu ea...asa se simte si el bine facandu-si poftele si scapa si tu de el laughing)