| stefania0907 a întrebat:

La o petrecere m-am sarutat cu un tip, acum vreo 2 luni, si a inceput sa imi placa de el. Ne vedem in fiecare zi la liceu, si am mai iesit cu el si impreuna cu altii. Cu grupul, ca sa zic asa. Vorbim, si la scoala si pe chat, dar asa, din cand in cand. Am impresia ca ma place si el, dar nu sunt sigura. Nu stiu daca ma vede ca pe o prietena sau mai mult. Ce ar trebui sa fac?
Si mai mentionez ca dupa sarut, petrecere, m-a cam evitat. Parca se simtea asa, incomod in preajma mea. Am facut ceva sau?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sarutul este un gest intim, iti alegi cu atentie partenerul de sarut, sa fie un om fata de care ai sentimente si de care te leaga o intimitate construita impreuna. Faptul ca tu accepti sa te saruti la chefuri cu persoane putin cunoscute, de care nu te leaga nimic, arata ca esti dispusa la distractie fara implicatii. Numai ca genul asta de fete sunt dorite pentru o aventura de o noapte, nu pentru o relatie. Si e mai bine dupa aceea sa nu le mai vezi, e oarecum incomod sa mai dai ochii cu ea dupa aceea, fiindca n-o respecti si nu prea stii cum te-ai putea comporta cu ea. Dca atu nu te rtespecti si iti oferi intimitatea pe tava oricui, nu te astepta sa fii respectata. Nu ai facut nimic rau daca ideea ta a fost: ne distram, ne simtim bine, ne folosim unul de trupul altuia, maine nu ne mai cunoastem. Daca ai avut alta idee, atunci ai esuat in cea de mai sus.

| Public22 a răspuns:

Am un deja vu.

| TequilaG a răspuns:

Nu cred ca ai facut nimic de te-a evitat. Cred ca pur si simplu s-a simtit putin rusinat dupa sarut.

| Andree_Antonia_1990 a răspuns:

Eu cred ca te place. dar la petrecere nu vroia sa te sarute poate ca era prea devreme pentru un sarut si de aia poate te evita.