| InGeErAsSh a întrebat:

m-am certat cu prietenul meu de fapt devine un ebicei acum ultima oara ne-am certat in felul ascesta: am vb cu el la tell si i-am zis ca m-am suparat apoi mia inchish tell si dupa cand l-am sunat imi dadea ocupat si l-am sunat cu nr ascuns o raspuns si o inceput sa tipe la mine eu de fie care data trebuie sa plang din cauza lui ce pot face?"in afara de sa ma despart de el pentru ca il iubesc enorm de mult"

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pai,mai cauta-i mult in coarne si o sa ajungi sa-i ceri voie sa-l suni!
De ce il lasi sa se poarte in felul asta cu tine? Ti-a simtit slabiciunea si stie ca orice ti-ar face nu te pierde, e sigur de tine.Fii un strop isteata si nu-i vorbi doua zile, trei.Cel putin, o sa te respecte!
Nu te mai lasa calcata in picioare si fi mai putin disperata.Nu se termina lumea la un singur baiat, INTELEGE!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca e cam nessy si ar trebui sa ii explici ca esti sensibila si plangi din motive serioase.

Ar trebui sa te consoleze, nu sa isi bata joc de tine...

Nesimtirea de care da dovada poate fii lipsa iubirii.

| Nextone a răspuns:

Sa il lasi in pace un timp sa se linisteasca.Chear daca il iubesti nu trebuie sa ii arati asta in totalitate si sa ii dai tot ce ai mai bun pentru ca o sa profite sau o sa se plictiseasca.Nu te lasa calcata in picioare si sustine-ti punctul de vedere, cand vezi ca se enerveaza din orice sau da vina pe tine aiurea, lasa-l in pace trateaza-l cu indiferenta si o sa vezi ca daca te iubeste tot el o sa vina la tine.Bafta!

| xButterflyxX a răspuns:

Incearca sa fi si tu la fel cu el happy. Exact cum se comporta el cu tine asa sa te comporti si tu cu el, sa vezi ce reactie are happy.
Incearca sa nu mai fi asa afectuoasa, fi mai indiferenta, vezi cum reactioneaza.

| FreddieMercury a răspuns:

Thou shall hang yourself, fear not.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lasa-l un timp sa se linisteasca si nu il face sa se simta vinovat ca ai plans din cauza lui ca poate si de asta se nerveaza, ei asa reactioneaza cand vad ca ranesc se enerveaza pe ei insisi ca au ranit pe cine iubeau dar u crezi ca el de fapt pe tine e nervos, in timp ce el are doar nevoie de putin timp sa isi puna ordine in ganduri, incearca sa ramai calma si sa ii vorbesti fara emotii ca sa il agiti